Recenze Pioneer DDJ-SR od Adama

Autor: Adam Hrabovský (16 let)

Ahoj profíku! Líbila se ti moje minulá recenze na základní konzoli Pioneer DDJ-SB, která je určena pro začínající DJe? Chceš i nadále sledovat moje recenze a společně semnou se něčemu novému přiučit? Pokud ano, tak tě vítám u druhého pokračování, které je zaměřeno o řadu výš, na Pioneer DDJ-SR.

DDJ-SR už není takový prcek jako DDJ-SB. Má plno dalších funkcí a největší změnou, jakou jsem hned při prvním mixu zaznamenal je software. Tento kontroler jiš disponuje plným softwarem Serato DJ, nejvyšší řadou. Další velkou změnou je kovový povrch který vydrží zdaleka víc než plast.

Tento o třídu vyšší model má prakticky stejné rozložení prvků jako SBéčko. Neboj, má ale spoustu věcí a vychytávek navíc! Pojďme si je teď projít. Scroll Knob (1), který jsme si popisovali v minulé recenzi se nachází opět nahoře kontroleru. Je podstatně větší a kvalitnější. "Vyhledávací" část je také obohacena o tlačítko Load a Prepare (2), pomocí kterého si můžu připravit track do zvláštní složky v Seratu a tím si vytvořit jakýsi playlist. To je super před akcí, protože tato složka funguje tak, že když z ní tracky hraju, tak postupně mizí. Nestane se tedy to, že bych něco zahrál 2x. Nad třípásmovým ekvalizérem (3) přibyl jeden knob (Gain)(4) pomocí kterého si můžu určit hlasitost každého kanálu (Decku) zvlášť. Tento kontroler je sice ochuzen o funkci Filter Fade z modelu DDJ-SB, ale namísto ní je mezi dvěma fadery umístěn display (5) ukazující hladinu hlasitosti tracku na každém decku nebo hladinu hlasitosti hlavního (Master) výstupu. Pro přepínání mezi těmito dvěmi možnostmi slouží přepínač nad displayem (CH1/2 - Master)(6). V horní části kontroleru jsou pak efektové jednotky (7), díky kterým můžeme zároveň na jednom decku využívat až 6 efektů, 3 efekty na každé jednotce. Efekty jsou však omezeny softwarem, který jich nabízí celkem 22. Na levé straně "playeru" jsou dvě tlačítka 1,3 (2,4 na pravé straně)(8), pomocí kterých můžu přepínat decky a mixovat tak až 4 tracky zároveň.

Jogy (9) jsou podstatně větší a dá se s nimi lépe manipulovat. Tlačítka Play, Cue, Sync a Shift (10) změnila svoji pozici a osamostatnila se od PADů (11). PADy jsou již dotykové a nabízí mimo Hot Cue, Roll, Sliceru a Sampleru, ještě další vrstvu funkcí a to: Hot Cue Roll, Trans, Combo FX a Sampler Roll. Druhá vrstva se dá aktivovat tlačítkem Pad Plus-"ON"(12). Pod tímto tlačítkem se pak nachází samostatná sekce Loop (13), díky které můžu tvořit různě dlouhé smyčky v tracku.

Pojďme přední a zadní stranu číslovat znovu :-) Na čele kontroleru jsou vstupy Jack 3,5 a 6,3 (1) pro připojení sluchátek. Hned vedle se nachází knob na ovládání hlasitosti sluchátek (2). Na pravo je sekce Crossfader (3) pro nastavení křivky Crossfaderu. Úplně na pravo je pak vstup (6,3) pro mikrofon (4) a otočný knob pro ovládání jeho hlasitosti. Na zadní části se nachází tlačítko na zapínání (5) a usb konektor (6) pro připojení k počítači. Dále Cinch výstup na odposlech (7) a hlavní Master Jack 6,3 výstup (8). Navíc je zde také vstup Aux In (9), který slouží na připojení dalšího přehrávače, iPhonu, nebo čehokoliv jiného.

Tento kontroler vlastním, a jsem s ním velmi spokojen! Má pogumované konoby, dotykové PADy a celkově skvělé provedení, na které jsme od Pioneeru zvyklí. Kontroler se více podobá playerům než DDJ-SB. Také jsem si kontroler vytunil barevnými kloboučky na fadery a knoby a jsou super! Pioneer DDJ-SR převýšil moje očekávání a mohu ho doporučit nejen začínajícím DJům, ale i zkušeným profíkům. Těším se na další recenzi a na vyšší řadu DDJ. Který z kontrolerů to bude? To se dozvíte za další týden.

Adam

Vytisknout