Beatport LINK pro streamování v DJ softwarech (Update)

Beatport již dříve oznámil své plány na streamování celé knihovny v DJ softwarech i možnost stažení pro offline použití knihovny v softwarech. Jak jsme psali v článku našeho magazínu z loňského roku, Beatport zakoupil a převzal službu Pulselocker, která umožňovala streamování přes DJ softwary, ale s omezenou knihovnou. https://www.profi-dj.cz/profi-dj-mag/beatport-prevzal-streamovaci-pulselocker-pod-sva-kridla/

Od té doby Beatport tak nějak mlčel o updatech vývoje a zavedení této streamovací funkce. V tomto týdnu však vyšlo najevo, že Beatport LINK je téměř hotov a již zabudován v nové aplikačce Traktor 2 z NAMM 2019, ikdyž oficiální tiskovou zprávu posléze Native Instrument stáhnul z článku. Pokud budeme předpokládat a počítat s infem, které již dříve bylo odhaleno, budeme tu zanedlouho mít updaty v Traktoru, Rekordboxu, Seratu i Virtual DJ pro streamování celé knihovny Beatportu uvnitř těchto souborů jako regulérní stažené tracky.

Oficiálně tedy zatím není potvrzeno nic, ale od beta uživatelů a vývojářů softwarů máme informace, že technologie je připravena a použitelná, stejně jako tehdy Pulselocker.

Dalším dílem skládačky je znovu spuštění updatované verze online obchodu Beatsource, na kterém pracuje Beatport dohromady s DJ-City.


Beatport’s purchase of Pulselocker early in 2018, paved the way for the company to seamlessly integrate its store into DJ performance software, enabling DJs to easily access a massive catalogue of music.The first integrations of the Beatport LINK product with leading DJ performance software applications will be completed in the coming months. Similar to Beatport, Beatsource will have an online a la carte download store as well as Beatsource LINK as a subscription service that allows music to be played directly into performance software and stored in offline mode via the company’s proprietary locker technology.


Takže když to shrneme do krátkého sumára, Beatport dokončuje již dříve avizovanou streamovací funkci pro všechny DJ softwary. Ano, všechny aktuální hlavní DJ softwary, nejen aplikace Traktor Pro 2, jak někteří uvádí na základě stažené tiskové zprávy z webů. Více informací i v předchozím článku.

 Zdroj: DJTT, N-I Closed-Beta Forum, uživatelé a vývojáři

Vytisknout