Deadmau5 si zahraje se STEMS!

Uznávaný a kontroverzní Deadmau5 se na svém Twitterovém profilu pochlubil novou hračkou. Přímo od NI dostal vlajkovou loď S8 a D2 MIDI kontrolery. Pěkně poděkoval, nedivíme se :-)

 

V čem je S8 tak odlišný?

Je to jediný ALL IN ONE MIDI kontroler na trhu s integrovanými obrazovkami a podporou softwaru Traktor. Díky obrazovkám neodvádí pozornost DJe display notebooku a DJ vidí všechny potřebné informace přímo na kontroleru. S8 navíc funguje jako STAND ALONE mixážní pult. Dají se do něj připojit čtyři externí vstupy, má také dva vstupy pro mikrofony, které mohou být přiřazeny na kanál C a D. Vybaven je symetrickými XLR i nesymetrickými RCA výstupy a JACK 6.3 výstupem pro odposlech. Jednoduše řečeno, nejnabušenější mašina současnosti!
Podobnou výbavou se mohou pyšnit pouze nejvyšší modely MIDI kontrolerů Pioneer.

Podpora STEMS

Revoluce, která přišla v roce 2015. STEMS se podrobněji věnujeme v tomto článku. Zjednodušeně řečeno je to nový hudební formát (podobně jako MP3), který však obsahuje celkem 5 vrstev zvuku (beaty, bassu, melodii a vokál) + původní namásterovaný track. To znamená, že si DJ může při hraní vybrat, jakou vrstvu z daného tracku použije (jen jednu, dvě zaráz nebo třeba všechny dohromady). Kontrol S8 a D2 jsou přesně pro tento formát určeny!

"D" jako další deck

Deadmau5 dostal od Nativu také Kontrol D2. To je samostaný deck, který vznikl rozdělením Kontrolu S8. Dá se použit zvlášť s libovolným mixážním pultem nebo jako 3. či 4. deck ke Kontrolu S8. Má všechny funkce plnohodnotného decku (tlačítka play, cue, loop, knoby pro efekty i display). Vyžaduje samostatné napájení a obsahuje USB hub, což je velmi praktické, pokud tvůj notebook nemá zrovna moc USB portů :-)

Zdroj: Twitter

Vytisknout