Vše, co potřebujete vědět o nové sérii Prime od Denon DJ

Každý rok po Novém roce přichází jedna z největších výstav audio techniky, NAMM. Koná se v USA a výrobci na ní často představují novinky pro nadcházející rok. V našem případě se bude jednat o 2020 a ikdyž ještě nebylo představeno úplně vše (v době, kdy píšeme tento článek), máme se na co těšit. Nemalou pozornost si hned z prvu zaslouží nové přehrávače a mixážní pult od Denon DJ, jejichž příchod jsme tak brzy po řadě Prime z roku 2017 fakt nečekali.

Pojďme mrknout o co jde, jaké novinky jsou a na co se můžeme těšit.

Letos jsme to opravdu nečekali

Perioda vlajkových lodí se většinou neodhaduje na dva roky, to ale neplatí v tomto případě pro Denon DJ. Ten v roce 2017 představil svoji vrcholovou sérii Prime a marketing zněl jasně: #changeyourrider

Čili Denon se pokouší sesadit a vystrnadit z klubů a velkých eventů značku Pioneer DJ, která má v tomto směru absolutní monopol. Ale o tom jindy v dalším článku, dnes jsme tady kvůli novinkám Denon DJ.

Nové funkce a rozdíly

Technicky vzato, dočkali jsme se 1 nového přehrávače ve dvou variantách, ikdyž novinky byly představeny celkem 3. Stěžejním tahákem a celebritou je jistě SC6000 Prime, media přehrávač s obřím displayem, jogem a líbivou černou "laser" povrchovou úpravou. Sekunduje mu SC6000M Prime, motorizovaná verze, která míří spíše na scratch DJe a někde vzadu vyčuhuje prakticky od minula netknutá verze mixážního pultu X1850 Prime.

SC5000 Prime vs SC6000 Prime

Abyste nemuseli složitě hledat informace v kontextu, zde jsou jasné rozdíly od předchozí řady přehrávačů (o pultu se teď moc bavit nebudeme, dozvíte se později proč):

Větší 10,1" display
Šuflík pro SATA HDD 2,5"
Software Prime OS, známý z Prime 4
Větší 8,5" jogy
Návrat ke gumových tlačítkům vč. Cue a Play
Nová černá laser povrchová úprava

(Na obrázku SC5000 Prime vs SC6000 Prime)

Co u playerů zůstalo a na co jsme zvyklí z SC5000 Prime je funkce Dual Deck, 8 multifunkčních PADů, skvělá konektivita (3x USB A, 1x SD) nebo plná podpora databáze Rekordbox či MIDI přes Serato DJ.

(Na obrázku SC5000M Prime vs SC6000M Prime)

X1800 Prime vs X1850 Prime

Jak jsme psali výše, vylepšen byl také mixážní pult X1800, který se mění na X1850. Tady ale budeme struční. Krom povrchové úpravy nebo nových gumových tlačítek se nezměnilo takřka nic, o čem bychom se potřebovali zmínit. Fajn je, že cena zůstala příjemně nízko a Denon nezdražil.

(Na obrázku X1800 Prime vs X1850 Prime)

Sleva na starší modely

Už jste se nás na Instagramu také ptali, jestli staší modely končí a budou jen nové. Nikoli, starší řada bude ještě chvíli pokračovat dál a příjemnou změnou je i ponížení ceny právě díky novinkám. Vypíšeme sem aktuální prodejní doporučené ceny v době psaní tohoto článku:

Co se nám líbí/nelíbí?

Na závěr jen pár našich subjektivních slov. Novinky vítáme, jsme rádi, že Denon DJ vyvijí. Evidentně se chce více soustředit na svůj vlastní software v přehrávačích. Nabídl i (dle nás) hezčí povrchovou úpravu a mírně přepracované UX. Cena zůstala velmi přijatelná. Pamatujeme, když vyšel první SC5000 Prime, to byla hrozná raketa a Denon pochopil, že takhle vysoko a takhle napřímo nelze proti Pioneeru jít. Dnes se dá koupit celý vlajkový setup od Denon DJ pod hranici 100k, což je při ceně 160k za Pioneer DJ a funkcích, které Denon DJ má, velmi příjemná cena.

Co se nám nelíbí? Zatím nemůžeme hodnotit funkce ani spolehlivost. Trochu nás trápí ten OBŘÍ display, který je větší než už tak zvětšený jog a vypadá to divně. Nemyslíme, že je ideální zvětšovat a zvětšovat display a cpát na něj funkce namísto HW tlačítek. Nechme se překvapit.

Všechny novinky od Denon DJ by měli dorazit ve druhém čtvrtletí 2020.

Všechna oficiální zveřejněná videa od Denon DJ k nové řadě

Díky za pozornost všem, co dočetli až sem dolů. V případě dotazů na celou Prime sérii se můžete obrátit na náš mail obchod@profi-dj.cz nebo využít naše socials Facebook či Instagram.

Vytisknout