Maschine JAM - nový přírustek do rodiny NI

Maschine Jam

Native Instruments je známá svým přístupem k technice - software s hardwarem k sobě sedí jako prezident a slivovice. Výtečně dotažený grid kontrolér je novým přírustkem do řady Maschine kontrolérů. Srdcem tohoto kontroleru je sekvencer. Ten již v sobě software Maschine má, avšak na Maschine Jamu je krásně využit grid 8x8, který umožňuje sekvencer jednoho, čtyř a osmi zvuků zaráz. S kontrolérem vyšel ven rovněž i update Maschine 2.5, který je potřeba k plné funkčnosti Jamu. Kvalita zpracování na vysoké úrovni je u NI již zažitým standartem. Jediným konektorem je na zadní straně USBčko pro přenos dat a zároveň i jako napájení. 

Nepůjdeme moc do hloubky při popisu funkcí, jelikož to NI krásně vše názorně ukazuje na produktové microsite. Grid 8x8 padů není touch sensitive, zato Smart Strips nabízí hned několik využití - ovládání volume, automations, jednotlivých parametrů, přes notes mód umožňující hraní not dokonce ala kytárka až po Smart FX, které jsou speciálně napasované pro Jam. Chtěl jsem být stručný, takže mrkněte na videa a pochopíte, jak krásný to kontrolér je.

Jam má v balení také podstavec pro zvednutí zadní strany do stejné výšky jako Maschine MK2. Kombinace MK2 a Jamu je prostě neskutečná a NI umí! Napojili jsme Maschine na Traktor, synchronizovali přes MIDI clock a..... krása... Sami jsme zvědavi, co s tímto setupem DJs vymyslí a dokážou, možností je neskutečně mnoho.

Samostatný Jam však může fungovat i jako kontrolér pro ostatní DAW díky scriptům a mapingům od NI, potažmo uživatelů. K Jamu dostaneš gratis 8 GB knihovnu projektů a samplů a Komplete 11 Select, což je nálož 11 instrumentů a 24 efektů a ještě si můžeš vybrat 2 Maschine Expansion.

 

 

Vytisknout