Co je to MixBox 2?

MixBox 2 je blikající krabička na nahrávání. Tak ne, teď trochu reálně. Z dílny Evermix.fm se do světa vydává rekordér, který umožňuje nahrávání DJsetů, digitalizaci vinylů apod. 

Evermix

Evermix.fm je řekněme sociální síť pro DJe a fanoušky, kteří si chtějí poslechnout nahrané live sety v plné kvalitě. Tím je zde myšleno plná 320kbps streamovaného materiálu, což předčí například několikrát olámaný Soundcloud nebo Youtube. DJs sem můžou uploadovat sety a posléze sdílet mezi ostatní. Postupně do toho začínají tlačit a tak lze najít v databázi už sety mágů jako Carla Coxe z Ultra v Miami 2018, Mark Knight z Ibizy a další. Takových sítí je řekněme mnoho, nás však zaujal jejich produkt a to rekordér MixBox 2. Proč?

MixBox 2

Tak rovnou k věci. Jedná se o rekordér, který po zapojení do iPhonu, iPadu nebo iPodu umožní ve vysoké kvalitě nahrávat (WAV, AAC 192/320) tvůj set, živé vystoupení nebo třeba digitalizaci vinylové sbírky. 

 

Jak to zapojím?

V balení se nachází samotný rekordér, ve kterém je napojen kabel s lighting konektorem - iPhone, iPad a dostatečně dlouhý RCA-RCA kabel na přívod vstupu z mixu. Zároveň je možno do MixBoxu napojit i powerbanku nebo napájecí síť a telefon dobíjet.

Po stažení applikačky EverMix DJ, která je zdarma na AppStoru, můžu zapojit lighting kabelem do iPhonu a jsem více méně ready na nahrávání. Applikace vyžaduje registaci jakožto vytvoření vlastního DJ účtu pro upload setů. Po vyplnění registrace se dostaneme už do samotného interfracu pro nahrávání. Jakmile je MixBox připojen, dioda bude blikat červeně, jelikož žádný signál do něj zatím nejde. Do mixu zapojíme EverMix přes RCA kabely na "REC OUT" nebo jakýkoliv výstup, který budete mít vhodný na nahrávání. Jakmile se do EverMixu dostane signál, zobrazí se vlna na iPhonu v applikačce a dioda bude modrá. V této fázi jsme tedy ready na nahrávání. Stiskneme "Record next set" a už to jede. 

Kam s nahrávkou?

Na konci setu ukončíme nahrávání a danou nahrávku můžeme ihned uploadovat na web nebo exportovat do paměti telefonu - samozřejmostí je vyplnění detailů atd. 

V základu se set nahraje na databázi setů Evermix.fm, ale jakmile si v applikačce prolinkujete váš Soundcloud nebo Mixcloud účet, můžete set nahrát i tam. Nás však zajímalo, zda nahraný soubor v plné kvalitě můžu dostat z iPhonu například do počítače jako "nahrávkatest.wav" pro dodatečnou úpravu o jingly v Abletonu. ANO, jde to - jednoduše přes "sdílet" ukážu aplikačce, kam chci soubor přesunout/uložit v telefonu, na dropbox, na google drive, icloud, síťový server...

Výhody, co se nám líbí?

Může to znít divně, ale kvalita nahrávky! Evermix hold zapracovali na pokročilejším zpracování hlasitosti vstupu, takže rekordér nenahrává, pokud od nej nejde udávaná minimální hlasitost signálu, ale naopak dokáže i dost pěkně limitovat přehulený vstup, v českých končinách známo jako duha na mixu, od zelených do červených na všech kanálech i masteru. A to si neděláme srandu, nahrávka opravdu má co do sebe i v takovýchto absurdních situacích. Těžko říct, proč přesně, pod pokličku nevidíme, ale rekordér a aplikace udělá svou práci.

K čemu, pro koho?

K nahrávání setů, živých koncertů, moderovaných vystoupení, digitalizaci vinylové sbírky, možností je hodně. 

Pro koho je MixBox? DJ, který chce pravidelně a přímo nahrávat svůj set na akcích s přímým uploadem z telefonu na hlavní sítě nebo do počítače. Skupina kamarádů DJů, kteří by semtam chtěli v klubu nahrát svůj set. Živá kapelka, která by chtěl záznam svého vystoupení. Festivaly, které by chtěly nahrávat DJské sety pro své vystupující. To jsou řekněme hlavní adepti pro MixBox 2.

Ve zkratce tedy závěr, jedná se o rekordér, který pracuje s aplikačkou v telefonu a umožňuje vysoce kvalitní nahrávky z REC OUT na mixu do telefonu, odkud můžu ihned nahrávat na sítě nebo exportovat jako nahrávku do souboru. 

V nabídce jej najdete za 3099,- skladem na obou prodejnách i eshopu zde.

 

Vytisknout