Nové Technics SL-1200GR

Panasonic vytáhnul nové Téčka! Na CES 2017 se konala malá tisková konference pro media, kde mimo jiné produkty značky Panasonic byly představeny též novinky od divize Technics. Jedná se však spíš o produkty pro audiofilní posluchače. Od domácího repra, zesilovačů do obýváku až právě k novým Technicsům s označením SL-12000GR. Ty jsou postavené na základech předchozího oživeného modelu 1200G, který je však svojí cenovkou opravdu na vysoké noze. 

“Our concept is analog records for hi-fi listening,” v rozhovoru pro New York Times říká Hiro Morishita, a creative director u Technics. “DJs are fine, too, but as a marketing target it’s problematic. We don’t want to sell the 1200 as the best tool for DJing. The 1200 is the 1200.”

Co se však samotného modelu 1200GR týče, i ten má cenovku na 2000$, což je vzhledem k jeho zaměření na posluchače a ne DJe stále trochu nástřel. Proč ne pro DJe? Jelikož legendární 1210ky mají stále lepší parametry a prostě jsou precizní a řekněme nesmrtelné. V porovnání s SL-1200G je nejnovější "budget" (uff) verze slabší v síle během startu (2,2 kg/cm) a hliníkovém, tímpádem lehčím platteru. 

Kompletní technické specifikace zde.

Vytisknout