Novinka Serato Pyro, o co jde?

Tento rok jsme se v DJ technice dočkali dost převratných novinek. Pioneer zaútočil s novým Rekordboxem, který bude zřejmě brzy obsahovat vlastní DVS. Vypadá to, že se vrátí legendární gramofony Technics a teď novinka od Serata.

V interview pro jeden novozélandský magazín se nechal AJ Bertenshaw (zakladatel Serata) slyšet, že představí svůj první produkt určený pro masové využití, Serato Pyro.

Serato Pyro je hudební přehrávač pro zařízení s iOS, který dokáže mixovat playlisty bez ztráty tempa. Pro svou funkci využívá dva existující Serato produkty, Pitch'n'Time a Scratch Live.

Hlavní myšlenkou Pyro je plynulé přehrávání skladeb bez toho, aniž by došlo ke ztrátě rytmu. První koncept vypadal tak, že by Pyro mohlo sloužit k přehrávaní hudby na domácích večírcích. Je zde ale mnohem více aplikací, ke kterým se dá Pyro využít.

Bertenshaw také popsal, jak celá myšlenka vznikla:

"Kdysi jsem byl s manželkou a přáteli na párty a manželka mě žádala, abych udělal playlist. Nechtěla, aby hudba přestala hrát. Udělal jsem ho, ale jakmile se párty rozjela, každý chtěl slyšet svoji oblíbenou hudbu. Tím padem bylo vždy ticho, když se přepínalo mezi jedním playlistem a zase druhým. Nehledě na to, že nikdo pak nevěděl, co vlastně hrálo."

Pyro je zdarma, ale zatím jej dostali pouze někteří lidé na Novém Zélandu. Sleduj oficální stránky pro další informace.

Vytisknout