Novinky veletrhu NAMM 2019 - co přinesl?

Tak jo veletrh je over a my vám sepsali žhavé novinky. Pojďme rovnou na to!

Denon Prime 4

Denon vytáhnul čtyřkanálovou standalone verzi kontroléru a napřímo konkurenta RX2 od Pioneeru. Velký dotykový display, 4 kanály, 4 usb, 2 mikrofony, 4-jádrový procesor - mno jsme zvědaví.

Podrobné info o Prime 4 na detailu produktu.

Akai Pro Force

Další z kousků standalone techniky, tentokrát od Akai a to rovnou řekněme konkurent Abletonovému Pushku. 8x8 clip matrik, 7 palcový multitouch display, Mic, Instrument, Line vstupy, klasika midi in out thru, 2GB RAM a 16GB zabudovaného disku se slotem pro SD kartu a SATA nebo HDD disk. Na webu s hold odpovídající cenovkou od AKAI.

Reloop ELITE mix a gramofon RP-8000 MK2

Poté, co Panasonic oznámil návrat gramofonů pro DJe a pokračování legendárních Téček, se Reloop nebál a další den poslal do světa info o novém mixu Elite a gramofonu RP-8000 MK2. Dle slov od Reloopu “nejnamakanější dj gramofon, jaký kdy byl vytvořen”. Jedná se však o upgrade k předchozí první verzi RP-8000. Uvidíme, jako proč ne ve výsledku pro battle DJe.

K samotnému mixu, hold S9ka v nižší cenové ;-) 

Serato TR-SYNC

Serato pustilo ven update pro Roland hardware, primárně tedy TR řadu, která nyní bude schopna automaticky synchronizovat BPMko s DJ softwarem Serato. Jednoduše připojit USBčkem do noťasu a vše se srovná samo bez nastavování.

Komplete Kontrol M32

Nejmenší midi klávesky od Native Instruments. Na podzim oznámená řada A-Series se dočká ještě menšího přírustku pro producenty na cesty nebo i do studia k notebooku. Native se tak vydává mezi cílovku malých kontrolérů pro producenty a muzikanty, které doteď zásobila primárně značka AKAI. Plná integrace s Native Instruments softwarem komplete, browser, akorát v nejmenším měřítku. Dost slušná ideálka!

Komplete Audio 1 + 2

Native toho nadělil hodně a proto dalším kouskem jsou dvě zvukové karty Komplete Audio 1 a Audio 2. Opět jako vstupní kategorie do profesionálních zvukových karet. 192kHZ, 24-bitovky napájené přes USB 2.0.

Rozdíl je v počtu vstupů, pochopitelně jeden a dva u označení modelů. Obě tyto zvukové karty nabízí velký volume knob a direct monitoring na přímý příposlech vstupu s nulovou latencí. Audio 2 nabízí 2x combi-XLR/jack vstupy a Audio 1 pouze jeden XLR mikrofonní vstup.

Jako jo!

Traktor DJ 2

Aby toho nebylo málo, Native přináší ještě i update pro DJ softwary, respektive pro Traktor DJ a Traktor Pro.

Traktor DJ byla appka představená v roce 2013. Tahle verze 2 však přináší uplně nové kódování, které umožňuje nasadit jednu verzi na iOS, Windows and Mac. Bohužel, pro Android ani zmínka prozatím.

DJing přes appku na tabletu nebo v mobilu? Mnozí by si řekli, že to je blbost, ale ve výsledku to máte “téměř” to samé, jako například RX2ku od Pioneeru, akorát appka běží na tabletu a ovládáte ji přes kontrolér S2 MK3. Na takové to jednoduché hraní kdekoliv je to OK. Appka bude zdarma pro všechny majitele Kontrol S2 MK3 nebo k zakoupení na stores.

Traktor Pro 3.1 a S4 MK3 update

Tak a poslendím kouskem z dílny Native Instruments je update pro Traktor Pro na verzi 3.1. Ta přináší paralelní waveforms tak jak je známe například z Rekordboxu nebo Serata. Z fotek z výstavy je zatím informace o možnostech přepnutí do tohoto zobrazení, stejně jako ponechání typického a unikátního zorbazení, které Traktor nabízí - každý deck pěkně zvlášť. 

Pokud naloadujeme 4 STEM decky a zapneme paralelní zobrazení, máme z toho trochu guláš nebo ne?

A jako malá featurka je tu i samostatný preparation mode pro přípravu tracků s pouze jedním deckem, hola Rekordbox.

S4 MK3 standalone mix. Ano jak to vývojáři avizovali už při vypuštění nové S4ky, standalone mix funkce dostane v dalším firmwaru i S4 MK3. Bez počítače bude tedy možné zapojit gramce, playery, mikrofon a poslouží jako samostatný mix. Tak teď ještě odemčení mappingu do půl roku, tak, jak to NI dělá u svých S4 ;-)

Akai MPK Road 88

Výborný keyboard s 88 klávesami, vybavené kladívkovou mechanikou a aftertouch. Zabudovaná zvuková karta se 4 výstupy - 2x TRS Aux, 2x TRS main + sluchátkový výstup. Krásné řešení pro cestující profesionály, kteří rádi nejvyšší kvalitu. Více na detailu produktu.

Pioneer DJ HDJ-X10C

Mno co k tomu říct, prostě limitovaná verze sluchátek Pioneer DJ. Vyrobeny z karbonu se zlatými doplňky. Cenovkou je to taky zlaté :-D 

KRK Rokit G4

Pro mnohé ideální a nejrozšířenější řada studiových monitorů - KRK Rokit - dostává update na nové kousky G4. Všechny naleznete pěkne na webu v kategorii. Oproti aktuální řadě G3 je přepracován kabinet i zadní strana monitoru, kde se nově nachází display, který zobrazuje nastavení EQ. K monitorům si také můžete nainstalovat aplikaci pro real-time analýzu a optimalizaci zvuku.

Budeme sledovat novinky a nadále a posléze přidáme do tohoto článku nově oznámené produkty a updaty.

Vytisknout