Nový Ableton Push 2 a Ableton 9.5 je zde!

 
Ableton Push 2

Wohooou, vypadá úžasně! :-) Podívejte se na úvodní video nového Abletonu Push 2.

Posted by Profi DJ on Monday, 2 November 2015

 

Ableton oznámil nový update jejich hardwarového mazlíčka "PUSH" na verzi Ableton Push 2 spolu s aktualizací Abletonu na 9.5. V tomto novém updatu Ableton vylepšil několik elementů na Push a hlavně přidal nový multi-color screen, který na první pohled vypadá opravdu skvěle a funkčně! Další věci, které potěší jsou určitě nové možnosti samplování a jemnější pady.

 

 

 

Základním kamenem stále zůstává parádní Push kontroler, displej nás však zaujme ihned! Nový LCD screen je největší hardwarovou změnou na kontroleru, která umožní ovládání Abletonu bez mrknutí očkem na display notebooku. Screen zobrazuje navigaci v knihovně, waveformy samplů, efektové parametery a levely na mixu, které můžou být upraveny pomocí touch-sensitive encoderů nad hlavním panelem. Push 2 zároveň nabízí vylepšené samplování a workflow skrz přepracované pady, které umožní uživateli vytvořit hotovou loopovou zbraň k chopování samplů, hraní více samplů dohromady nebo přidávání melodických samplů k již hrajícím. Zmiňovaná senzitiva padů je pro hudebníky změna k lepšímu skrz jemnější, více responzivní pady a feeling při hraní živě. Další změnou je přidání podpory VST a AU pluginů, které lze nyní ovládat, loadovat a editovat přímo z Push 2.

 

 

Cena Push 2ky je dána na 18 790,- a mrknout na ni můžeš zde.

Ableton 9.5


 

Nová verze Abletonu je primárně zaměřena na integraci Push 2ky, avšak stále jsou zde další funkce i pro "běžné" uživatele. Jednou z nějvětších je upravený Simpler do podoby samplovacího instrumentu tak, jak je známe například z NI Maschine. 3 režimy práce se samply - slicing, one-shot mode a classic mode. Jak už napovídají názvy, jedná se o možnosti přehrávání/práce s daným samplem. TRS metery přímo defaultně v VU interfacu Abletonu - to se nám hodně líbí v dnešních pdmínkách "loudness" války. Zároveň i nové waveformy potěší a očko pohladí automatické přiřazování barev na jednotlivé tracky. Dalším velkým plusem jsou nově designované analog filtery založené na klasickém hardwaru, produkujícím harmonický feedback i distort. Tyhle filtery byly vytvořeny ve spolupráci s předními developery u Cytomic (vzpomeňme např. kompresor "The Glue") a budou zakomponovány do Simpleru, Sampleru, Operatoru a Auto Filteru. Mrkni na video o filterech:

 

 

Dalšími vylepšeními jsou přidané nové 3 instrumenty skrze Max for Live a to BassPoliMulti, které byly též vytvořeny pro práci na Push 2.

Ableton Link

 

 

Ještě je tu stále jedna velmi cool funkce a to Ableton Link. Wireless synchronizování Abletonů mezi sebou i s iOS appkami (iKaossilator, Audiobus, Bassline atd.). Ableton vyvinul vlastní synchronizační systém, který umožní práci na více počítačích zároveň, při otevření stejného projektu. Zatím toho moc známo není, ale už nyní víme, co čekat v nové velké verzi "Ableton 10" ;)

Vytisknout