Nový Traktor PRO 3 je tu!

Traktor PRO 3 - to je on!

Ano je tomu tak, máme tady žhavé novinky o novém Traktoru, který světlo světa spatří 18. října 2018. Ve zkratce si troufneme zhodnotit tento update na Traktor Pro 3 jako “velký v maličkostech”. 

Traktor je známý svým intuitivním prostředím od samého začátku. Zachoval si svou typickou vlastnost a to rozložení decků na levou a pravou stranu. Jak Native Instruments samo označuje “náš flagship software pro DJe z barů, klubů, diskoték až po největší stage na světě se stává ještě lepším”. 

V čem je tedy verze Pro 3 nová? Jedná se o nový zvukový engine, vylepšený interface pro uživatele, nové efekty a za nás hlavně teda podpora DVS s jakoukoli zvukovou kartou! Ano čtete správně. Traktor trochu nasypal ostatním softwarům a už bude jen jedna jediná verze softwaru - Traktor Pro 3 se vším všudy uvnitř.

Remix pomocí loopů, hotcues a beatjumps

Pro ty, kteří opravdu chcou okořenit svůj set má Traktor v nabídce nejspolehlivější sekci s loopy, hotcues a funkcemi pro beatjump, které umožňují re-editovat track jakkoliv si zamanete.  

Plná nálož efektů

Upravujte tracky pomocí více, než 40 efektů. Oblíbená Traktorská efektová jednotka, která se dá rozdělit na další 2 na levé a pravé straně, celkem tedy 4 efektovky, dokáží vyčarovat i gravitační vlnu uprostřed songu Helenky Vondráčkové. K tomu všemu je tu nová Mixer FX jednotka pro každý kanál. Zapni, vypni, full wet, levá, pravá, je to na tobě!

Co je nového?

Interface, neboli prostředí vyhlazené makeupem. Jednoduší flat a sharp design všech prvků. Tímpádem je vše mnohem lépe vidět, dokonce i v těch nejnáročnějších podmínkách. Nový master channel ukazatel by snad mohl pomoci djům se vzkazem "Bacha, jedeš do červených už půl hodiny a je to k ničemu!".

Nová Mixer FX jednotka, pro každý kanál byl doteď pouze filter. To se mění a Traktor přidává po vzoru DJM a dalších efektovku pro každý kanál na jeden knob. Výběr mezi Reverbem, Dual Delay, Noise, Time Gaterem a dalších pěti efektů a třemi různými Filtery najde využití u nejednoho z djů.

DVSko s jakoukoli kartou! WOW! Ano Traktor vytáhl nemalého žolíka proti svým hráčům na poli DVS řešení. Od teď můžete naplno naskočit na dráhu digitálních timecode vinylů s pomocí jakékoli karty! A to je sakra dobré řešení. Traktor Scratch je tedy zahrnut v každém Traktor Pro 3. Jednak můžeme využívat doteď ověřené a doporučované DVS karty od Native Instruments, certifikované mixy, ALE třeba také libovolný kontrolér, který má alespoň jeden vstup a ejhle DVS setup je na světě.

Audio engine - přestavěný audio processing od základů s důrazem na nejvyšší setupy na hlavních podiích nebo velkých klubech. Prostě tam, kde by to mělo hrát, to hrát bude i z kontroléru! Nový Elastique 3 time-stretching, vylepšený master limiter a několik industry-standart EQ modelingů na výběr (Pioneer, Xone, Model1 Isolator atd.)

Plug and play se vším!

Kontrolér, který znáš od A do Z? Není problém, Traktor je nachystán na jakékoliv zařízení. Zjednodušený mappingový editor pomůže nejednomu z uživatelů, kteří hold nechcou prozkoumávat a učit se složitější triky s mappingem, který jako jediný Traktor mezi ostatními SW nabízí. Pevně doufáme, že podrobný mapping jako je tomu doteď, zůstane i zachován, je to však jádro celého softwaru a o to Native Instruments přijít určitě nechce. Díky tomu si taky vybudoval neskutečnou základnu DJs, kteří z pěti tlačítek dokážou vytáhnou přes mapping více funkcí, než jiné kontroléry se všemi svými prvky.

Uživatel si zároveň může zvolit a kompletně upravit layout softwaru a co chce vidět, co schovat, jak velký font, podle čeho řadit songy apod. - čtyři decky, dva decky, pouze browser se songy, vše se dá nastavit. Mno už ať je to tady - 18. října! Upgrade bude k dispozici za 49€ a pro nové zájemce ve fullu za 99€.

Zároveň s novým Traktorem je jak už je zvykem upgradovaná serie kontrolérů od Native Instruments - novinky Kontrol S2 MK3 a nejvyšší loď Kontrol S4 MK3 již pro předobjednávky na webu!

Update infa pro free upgrade na verzi PRO 3: Každý, kdo zakoupil produkt s plnou licencí Traktor Pro 2 po 1. srpnu tohoto roku a aktivuje do 18. října 2018, získává od Native Instruments zdarma kód na email pro upgrade na verzi 3, viz forum NI. 

Vytisknout