#PimpMyGear č. 1 - Standalone NI Maschine

Určitě tě taky několikrát napadlo, že svoji techniku vytuníš na pořádný kousek. Přidáš nálepky, vyměníš knoby, uděláš lepší maping na ledky atd. Na NI foru se však našel týpek Emdeka, kterého začlo štvát, že musí tahat složitě notebook ke své Maschine od Native Instruments. Proto se rozhodl, že zabuduje notebook dovnitř kontroleru.

Vzal tedy šaši své Maschiny a začal s tuningem. Rozhodl se pro komponenty dostačující k pohodlnému provozu - core 2 duo processor, 4GB DDR ramku, HDD a samozřejmně vše, co je potřeba - usb vstupy, vga/hdmi výstup na obrazovku a zabudoval rovněž ASIO I/O zvukovou kartu s dvěma výstupy a regulací na sluchátka. Dotaz určitě zní - no jo, ale napájecí kabel tahá určitě taky. Není tomu uplně pravda, napájecí konektor sice zabudoval, ale pouze k dobíjení - osadil do šasi velkou baterku, takže Maschine vydrží pracovat až 6 hodin plného provozu bez nabíjení.

K tomu, jak vyřešil nastavení programů apod. Typan jede na Windowsech, které očesal o vešekré zbytečnosti a do autostartu při bootu zařadil spuštění programu Maschine.exe ihned po naběhnutí. Doma na monitoru připraví a pracuje s usb/bluetooth klávesnici s touchpadem a veškeré své projekty má uloženy na hdd. 

To zní, jako staré dobré klasiky MPC. Nechal se slyšet, že by rád upgradoval na vlajkovou loď Maschine Studio, kde by práce byla o 2 levely jednoduší díky plnobarevným displayům - třeba ho NI vyslyší a nabídne mu jeden kousek. Za nás palec nahoru! 

Vytisknout