#PimpMyGear č. 2 - obrazovky na NI kontrolerech

V prvním díle našeho editoriálu #PimpMyGear jsme se podívali na standalone Maschine, ke které "nepotřebujete" počítač. Nyní mrkneme opět mezi závodní stroje dílny Native Instruments a to modely Kontrol S8/S5/D2, které mají zabudované obrazovky pro info z Traktoru. NI používá QML založený na Javascriptu pro programování svých zařízení. Tyhle QML soubory říkají Traktoru, jaké informace má zobrazit na dané displaye a také v jakém rozložení.

Prvním z "tunerů" je Sydes, který na NI foru založil topic ohledně modifikace zobrazování infa na obrazovkách. Jeho verze je víceméně upgradovaný default layout o dodatečné informace. Ke stažení zde.

Druhým však dle nás lepším tuningem jsou 2 verze od uživatele Erika Minekuse. Erik dotáhl myšlenku úpravy k dokonalejšímu provedení a podělil se dokonce o zdrojáky na GitHubu. Jeho první verzí je "The Kontrol Ediiton", což je též upgradovaný default layout o dodatečné informace jako u Sydese viz obrázek - ke stažení zde.

Co nás však potěšilo nejvíce, je jeho "The Nexus Edition" verze, která je inspirována layoutem prvků jako na řadě Pioneer CDJ Nexus. Také obsahuje spectrum wave formu a přidává další funkce. Zíšká ji zde.

Změny v zobrazení:

- Kamelot zobrazení tónin pro harmonické mixování
- Vždy velký FX overlay
- Spectrum waveform colo
- Track deck header ukazuje beaty, zbývající čas, tempo a BPM

Jak nainstalovat?

Mac:

- Jdi do /Applications/Native Instruments/Traktor 2
- Pravým na Traktor.app, Show Package Contents
- Contents/Resources/qml složka, kterou si celou zazálohuj někam na plochu nebo na exterák jako zálohu
- Přepiš CSI, Defines a Screens složky
- Restartuj kontrolér i Traktor

Win:

- Jdi do C:\Program Files\Native Instruments\Traktor 2\Resources64\qml
- Udělej si zálohu této složky pro případ nouze
- Přepiš CSI, Defines a Screens složky
- Restartuj kontrolér i Traktor

Dej nám vědět, jak se vám podařilo rozchodit tento upgrade na obrazovky. Budeme NI forum sledovat pro budoucí updaty daných verzí.

Vytisknout