Pioneer HDJ-X10 - sluchátka, která mile překvapila

Jsou nová a ještě moc DJů je nestihlo otestovat. Popravdě nás dost zajímaly a tak jsme to vzali na starost :-) Pioneer DJ má celou novou řadu sluchátek s označením HDJ-X. Cena startuje na 2 580 Kč u základního modelu HDJ-X5, pokračuje na 5 080 Kč za střední model HDJ-X7 a končí právě na námi testované ceně 8 680 Kč za vlajkovou loď celé série HDJ-X10.

Testovaná sluchátka se dodávají ve 2 barvách, ve stříbrné a černé (testované). Ještě si vypíšeme technické parametry, které Pioneer DJ slibuje a vrhneme se do vybalení:

Hmotnost (bez kabelu): 328 g
Maximální vstupní výkon: 3500 mW
Výstupní hladina zvuku: 106 dB
Frekvenční rozsah: 5 - 40000 Hz
Impedance: 32 Ω

Zabalené jako v bavlnce

Co DJe trkne do očí jako první, když sluchátka dostane pod ruku, je jednoznačně perfektní balení. Ne, že by na tom úplně záleželo, ale pocit z rozbalování je naprosto fantatický. Krom tenkého papíru na vnějšku je uvnitř také velmi pěkně zpracovaná krabička s červeným lemováním ve firemních barvách Pioneer DJ, ve které se ukrývá opravdu kvalitní pouzdro.

Při jeho navrhování evidentně někdo přemýšlel. Je totiž vyrobeno tak, že se v ní HDJ-X10 při transportu ani nehnou. Ve výklopném víčku je pak přihrádka na USB sticky nebo SD karty. Což je prakticky vše, co dnes DJ při hraní v klubu potřebuje s sebou.

Zapomněli jsme na horní víko kartonové krabice, které ukrývá příslušenství jako manuál a dvojici kabelů.

Kvalita zpracování až na prvním místě

Materiál, ze kterého jsou HDJ-X10 vyrobena je naprosto boží! Krom mnoha různých perforací, díky kterým sluchátka nekloužou v ruce, je použita velmi kvalitní a příjemná kůže. Ta se liší na hlavovém mostu a na náušnících. Pioneer DJ slibuje potažení náušníku nanotechnolgií, která zaručí jejich voděodolnost (respektive potuodolnost) a slibuje i snadné čištění.

Co je ale nejpříjemnější na celých sluchátkách? Klouby! Ty by měly vydržet snad už všechno. Jsou velmi pevné, nikde nic nevrže a celé jsou vyrobeny z kovu. Pioneer DJ využil pro jejich funkčnost jiný typ kloubu, než který využíval u předchozí řady. Celá tato část sluchátek je navíc natřena matnout barvou s drsnou povrchovou úpravou, která se nedá prakticky poškrábat. Dovedeme si představit, že ani po roce používání sluchátkům nic nebude.

Nadstandardní Pioneer DJ zvuk

Hrají lépe než starší řada, prostě jo! Každý výrobce sluchátek má svůj specifický zvuk. Stejně je tomu i u sluchátek Pioneer DJ, které vždy hrála více středově a méně basy. Dalo by se říct, že i taková charakteristika vystihuje nové HDJ-X10, zvuk je ale mnohem čistší, silnější a při vysokých hlasitostech nezkresluje.

My osobně preferujeme spíše ostřejší zvuk na vyších frekvencích, protože jsme tak zkrátka naučeni mixovat. Drtivé většině se ale středový zvuk Pioneer DJ sluchátek vždy libil a tyto jsou ještě mnohem lepší.

Vyplatí se koupit?

Asi si nedovedeme představit, že si začátečník koupí něco takového. Vysoká řada HDJ-X10 je spíše určena pro profíky, kteří hrají každý víkend v klubu a potřebují se na svá sluchátka spolehnout. HDJ-X10 si také jistě pořídí majitelé setupů NXS2, kteří jednoduše chtějí mít to nejlepší. A také ti, kteří jsou věrní značce Pioneer DJ ve všech směrech.

Zvukově jsou super, stejně tak i zpracováním a perfektní přepravní pouzdro v ceně jen podtrhuje skvělý dojem, který na nás sluchátka udělala. 

Pioneer HDJ-X10 stříbrné

Objednat za 8 680 Kč

 

Pioneer HDJ-X10 černé

Objednat za 8 680 Kč

 

Vytisknout