Pozor na OS X El Capitan!

Je to pouze den, co můžeme stahovat nový operační systém OS X El Capitan a výrobci DJ techniky varují před jeho použitím, dokud nebude řádně otestován a nevýjdou updaty softwárů. Podívej se na oficální zprávu Native Instruments a Pioneer níže.

Native Instruments:

Pozor na zásadní chybu v kompatibilitě produktů Native Instruments s OSX 10.11 El Capitan.

Před upgradem na nejnovější verzi Mac OS X - verzi 10.11 El Capitan, prosím zvažte následující potenciálně závažný problém týkající se Vašich produktů KOMPLETE, Traktor a Maschine. Byly zjištěny dva hlavní problémy:

  1. NI moduly plug-in neprojdou validací Audio Units v Mac OS X 10.11 - Logic Pro bude tímto problémem ovlivněn.

V systému Mac OS X 10.11 Native Instruments Audio Units plug-iny neprojdou ověřením AU a proto nebudou k dispozici v Logic Pro. Hlavní příčina tohoto problému byla identifikována a její oprava ze strany NI je v současné době řešeno v úzkém kontaktu s Apple.

My jsme však dokázali tuhle chybu opravit sami a poradíme ti jak! 

A) Vše co musíš udělat, je vykopírovat funkční CACHE soubory z aktuálního systému, než půjdeš upgradovat na El Capitan. Nalezneš je na těchto místech:

- users/vašeusername/library/caches složka "AudioUnitCache"
- HD/library/caches file: com.apple.Components2.LocalCache.AudioComponents

Poté tyhle soubory jednoduše překopíruj, přepiš v El Capitan a pluginy od NI jsou zpět funkční. (Nespoléhejte na TimeMaschine - ten nezálohuje cache soubory)

B) Nebo použiješ starší validátor z Mountain Lion tak, jak ho popisují uživatelé NI produktů na jejich foru. Plně funkční - odzkoušeno.

  1. Nekompatibilita se starším NI hardwarem.

Jsou zde problémy s kompatibilitou mezi některými staršími NI zařízeními a připravovaným operačním systému od Applu. Tento problém spustí "kernel panic“ - tento vážný problém okamžitě zhroutí připojený počítač, což vede ke ztrátě veškeré neuložené práce, nebo vážné narušení výkonu.

Následující hardware je tímto problémem postižen:

- TRAKTOR KONTROL S4 (MK1)

- TRAKTOR KONTROL X1 (MK1)

- TRAKTOR AUDIO 2 (MK1)

- AUDIO 8 DJ

- AUDIO 4 DJ

- AUDIO 2 DJ

- MASCHINE (MK1)

- Guitar Rig 3 (RIG KONTROL 3 ​​hardware)

Beta ovladače, které tento problém řeší jsou již k dispozici. Aktualizované ovladače budou uvolněny, jakmile budou plně otestovány na OS X 10.11 - krátce poté, co Apple uvolní OS X 10.11 pro veřejnost.

Stáhněte si beta ovladače zde.

Chcete-li, aby Váš systém pracoval normálně s dotčenými produkty, důrazně doporučujeme čekat před upgradem počítačem na OS X 10.11 El Capitan, dokud tyto problémy nebudou pně vyřešeny buď Native Instruments nebo Apple.

Pioneer:

Důležitá informace o OS X EL Capitan 10.11.

Naše prvotní testy ukazují, že se objevují problémy při běhu následujících produktů pod OS X El Capitan. Nedoporučujeme našim zákazníkům aktualizaci na OS X El Capitan.

Následující hardware je tímto problémem postižen:

DJ Mixer:

- DJM-S9 / DJM-2000NXS / DJM-2000 / DJM-900NXS / DJM-900SRT / DJM-850 / DJM-750 / DJM-T1 / DJM-5000

DJ Controller:

- DDJ-RZ / DDJ-SZ

DJ System:

- XDJ-AERO / XDJ-RX

Remix Station:

- RMX-500

Multi Player:

- MEP-7000

Vytisknout