Kompletní řada MIDI kontrolerů Pioneer

Společnost Pioneer DJ ve 4. týdnu roku 2014 představila poslední model svého MIDI kontroleru s označením DDJ-SZ. K němu se samozřejmě postupně dostaneme. Zajímavým faktem ale je, že nyní Pioneer nabízí kompletní řadu kontrolerů, od těch pro začátečníky, až po profesionální hráče na velkých pódiích. Všechny modely obsahují zvukovou kartu a podporují profesionální software Serato. Pojď si je postupně projít a podívat se na jejich funkce a vlastnosti.

Pro nováčky v DJingu

Model DDJ-SB je nejzákladnějším kontrolerem z celé řady a perfektně se hodí pro začínající DJe. Velmi jednoduchý design a pouze základní prvky pro mixování se postaraly o to, že je DDJ-SB jednoduchý na ovládání i k pochopení základních principů mixu. Jeho velkou výhodou je dnes velmi populární software Serato, konkrétně ve verzi Intro, která je vynikající pro nováčky. Prakticky neobsahuje žádné složitější funkce a dělá pouze to, co dělat má, dovoluje přehledně mixovat hudbu spolu se správou knihoven. Detail kontroleru Pioneer DDJ-SB.

Pro středně pokročilé

Verze DDJ-SR je pokročilejším kontrolerem hned v několika směrech. Vznikl jakýmsi zmenšením profesionálního modelu DDJ-SX a hodí se pro DJe, kteří už s mixováním přišli do styku a chtěli by se posunout o úroveň výše. DDJ-SR kromě základních funkcí obsahuje také modře podsvětlené PADy (na obrázku modrá tlačítka), které jsou nastaveny na čtyři základní módy (Hot Cue, Roll, Slicer a Sampler). To otvírá úplně novou dimenzi hraní, kdy se DJ může okamžitě vracet k přednastaveným částem skladby, smyčkovat je nebo přidávat do mixu další zvuky. Výhodou je i funkce Filter (Low Pas / High Pass) pro každý kanál zvlášt. DDJ-SR podporuje nejvyšší řadu softwaru Serato s označením DJ, pro který je přednastaven přímo z továrny. Umí dokonce ovládat až 4 decky (písničky) zároveň. Čistě z praktického hlediska pak obsahuje symetrický Jack výstup pro připojení do profesionálních aparatur i mikrofonní vstup. Zde se už DJovi meze nekladou a záleží čistě na jeho kreativitě, jak všechny vlastnosti kontroleru využije. Detail modelu DDJ-SR.

Pro zkušené profíky a hráče

To je kousek! DDJ-SX rozdmýchal vody kontrolerů a jako první ukázal, že Pioneer umí dělat i jiné věci, než na které jsme zvyklí. Do nedávna vlajková loď společnosti, kterou nikdo nepřekonal. Jaká že je výbava? DDJ-SX je čtyř-kanálový MIDI kontroler se samostatnou mixer sekcí (pro připojení až čtyř nezávislých zdrojů, kdyby hraní z počítače omrzelo), čili s vlastním plnohodnotným mixážním pultem. Krom všech funkcí z modelu DDJ-SR obsahuje Needle Search (na dotek citlivý pásek) pro rychlé vyhledávání v tracku, standardně umístěné Pitch fadery pro ovládání tempa skladby a podsvětlená Jog kola. Z funkcí, které by měly zajímat hlavně mobilní DJe pak DDJ-SX disponuje symeterickými XLR (Master) i Jack (Booth) výstupy. Na kanály C a D jdou zapojit dva mikrofony s tří-pásmovým ekvalizérem. To děla z DDJ-SX perfektní zbraň pro ty, kdo si nosí techniku s sebou a chtějí být připraveni na každou situaci. Detail modelu DDJ-SX.

Pro DJské maniaky!

Vítej v klubu bláznů, pomatenců, ale hlavně milovníků DJingu! DDJ-SZ je naprostou špičkou na poli MIDI kontrolerů. Jedná se o novinku, která do prodeje teprve míří, ale už pohltila srdce skoro všech, kteří mají předchozí model DDJ-SX. Pioneer se u DDJ-SZ inspiroval průmyslovým standardem, řadou CDJ a DJM Nexus. Celý MIDI kontroler se tak asi o 1/3 zvětšil a pozadu za rozměrem nezůstaly ani funkce. Jog talíře jsou nyní rozměrově stejné s přehrávačí CDJ-2000 Nexus, spodní část konzole byla obohacena o barevné PADy, jejichž odstín koresponduje s nastavitelnou barevnou škálou v softwaru Serato DJ. Naprostou novinku je u DDJ-SZ použití Colour efektoru pro každý kanál zvlášť a pro jistotu nechybí ani druhý efektor se speciálním zaměřením na oscilaci zvuku. Velmi pozitivní zprávou je i dvojice USB portů, která zaručuje nejen hladké střídání DJů na pódiu, umožňuje také B2B hraní z dvou počítačů zároveň. Málem bychom zapomněli, DDJ-SZ obsahuje dva oficiální Serato převodníky, totožné s SL2, SL3 nebo SL4. Mixovat tak můžeš i z klasických CD přehrávačů nebo gramofonů za pomoci digitálního kódu, stejně jako přes Scratch Live. Symetriku na výstupu (XLR), odposlech (Booth) nebo dva nezávislé vstupy na mikrofon už jsou pouze třešničkou na dortu. Detail modelu DDJ-SZ.

Vytisknout