RANE vytáhl esa z rukávu pro battle DJs!

Tohle je nový setup od RANE!

Značka známá svými highend produkty a kvalitou zpracování vytahuje esa pro battle DJs na DJ Expo 2017. Nový motorizovaný kontroler v gramofonovém stylu a neskutečně nabušený mix. Poďme si to tedy projít.

Rane Twelve

Jedná se o kontroler primárně určený pro battle/scratch DJe. Layout je také otočen o 90 stupňů. Odmyslete si přenosku, ramínko a přidejte na gramofon touchstrip. To je výsledek, který přinesl Rane. Plně motorizovaný talíř s možností přepínání tahu motoru. Možnost ovládat 4 decky přes jeden "gramokontrolér". K tomu slouží 4 tlačítka na přepínání ovládání mezi decky 1,2,3,4. Sami jsme zvědavi, jak se s tím Rane popral například v problematice rozdílného stavu pitchfaderu u dvou decků (soft relative takeover známý z Traktoru?). Pitch fader je samozřejmě možno přepínat mezi 8% 16% a 50%. Touchstrip - na první pohled dva módy, jeden pro klasický needle search vyhledávání v tracku a druhý, při zapnutém cue modu, na 8 hot cues v Seratu. Mírné výstupky rozdělují touchstrip na jednotlivé hot cues, ale pad je pad. Uvidíme... 

Na zadní straně Rane Twelve vidíme napáječku, již zmiňovaný spínač pro přepínání tahu motoru a USB konektor, kterým se Twelve napojuje do níže představeného mixu. 

Rane Seventy-Two

Vlajková loď od značky Rane. Neskutečně vybavený battle mix s dotykovým displayem! Ano, zabudovaný 4.3″ display se zobrazením informací ze Serata doprostřed mixu, pro scratch DJe naprostá výhra a těžký kalibr proti Pioneer S9. Display zobrazuje vertikální waveform stejně jako v Seratu, vaši knihovnu tracků pro rychlý loading z mixu a ke všemu je ještě možnost ovládat prstem Touch FX od Rane. Zároveň jde přes display mix nastavovat. Další zmínkou je určitě celkový počet čtyř efektů na jednotlivý deck, jeden flex a tři ze Serata samozřejmě s Depth knobem. 

Pady jsou pady! Jinak tomu není ani na Seventy-Two. Celkem 10! různých módu (přes shift) - od Cue pointů, přes Slicer, manuální loop až po Pitch Play. Pady jsou tlakově citlivé a mají tzv. "aftertouch", což znamená, že citlivost není pouze z prvního doteku, ale průběžně upravuje například parametr efektu Dry/Wet mezi 0-100% podle toho, jak moc se na pad tlačí. 

Nové Mag Three fadery od Rane! Rovnou třikrát - pro každý kanál a crossfader. K čemu? Na přední straně mixu lze faderům nastavovat tuhost a zároveň i switch na reverse mód. Na přední straně je již standart malý+velký jack na sluchátka. K tomu ovládání pro dva mikrofony. Zadní strana nabízí dvě USB pro dva různé notebooky a rovněž dvě USB na připojení Twelve gramokontorlérů. Vše ostatní je již samozřejmostí u mixů nejvyšší třídy. 

Tak jo tady v plné kráse - za nás určitě krok dopředu a proč ne! Doteď šlo ovládat jedním control vinylem + gramofonem 4decky v Traktoru za použití mapingu, takže proč ne přímo takhle zabudovaně v kontroleru. Sice bez ramínka, ale.... ale.. proč ne! Očekávejte u nás na podzim.

Vytisknout