Recenze sluchátek Pioneer HDJ-700

 

Komfortní sluchátka osvědčeného výrobce Pioneer s označením HDJ-700 jsem si pořídil před pár měsíci jako nástupce starších sluchátek Pioneer HDJ-500. Ta sice hrála fantasticky a na hlavě seděla pohodlně, měla však nešvar v podobě praskajícího hlavového mostu a drolícího se loga výrobce na něm. Tyto nedostatky mě však neodradily a takřka ihned po představení nového typu HDJ-700, jsem se rozhodl investovat právě do nich.

Hlavový most je v nich nově vyztužen ocelí a zmiňované logo je vtištěno do plastu pokrývajícího povrch mostní konstrukce. Nechybí ani otočný kloub na pravém sluchátku, který umožňuje pohodlnou možnost odposlechu během mixování. Přítlak na uši je dostačující a příjemný díky měkkým ušním pohárkům, které jsou narozdíl od HDJ-500 ušity tak, že šev tvoří po obvodu hranu pohárku, tudíž jsou i vzhledově atraktivní právě díky své "hranatosti".

 Reprodukovaný zvuk má očekávání splnil. Vynikající hudební přednes, čisté výšky, výborné středy a precizní basy, díky kterým sluchátka HDJ-700 vystupují z řady běžně prodávaných sluchátek za cenu pod čtyři tisíce korun. Dle popisu produktu jsou sluchátka optimalizována pro taneční hudbu, což mohu jen potvrdit. Podání kicků a snarů je srozumitelné i při okolním zvukovém znečištění a tím je zajištěn bezpečný monitoring během mixování.

V balení jsou k dispozici jako u předchozích typů i dva druhy výměnných kabelů, jeden rovný a druhý "telefonní" - kroucený pro účely mixování, a také pozlacená šroubovací redukce.

Nevýhodou sluchátek je, jako u předchozích typů, i horší možnost přepravy - sluchátka nelze složit. Na druhou stranu jsou pevně stavěna a jejich vylepšená konstrukce by tím utrpěla. Jako milovník hudby a její kvalitní reprodukce do sluchátek jak doma, tak na akcích v klubu, mohu sluchátka Pioneer HDJ-700 jen doporučit. Porovnání cena/výkon je přesvědčivé.

Autor: Tomáš Vyšinský (Thomas Verden)

Podívej se na úvodní video sluchátek HDJ-700.

 

Vytisknout