Recenze sluchátek Pioneer HDJ-X5

Nová řada X

Pioneer DJ na podzim roku 2017 uvedl novou řadu sluchátek s označením HDJ-X. Zdá se, že se navždy zbavuje modelů HDJ-500 a HDJ-700, které už skoro není možné objednat a trend bude zřejmě postupovat řadou HDJ dál.

Nová řada sluchátek má být kompletně přepracovaná a má vycházet z vlajkové lodi HDJ-2000. K nám se v posledních dnech dostal základní model HDJ-X5. Stříbrnou varintu jsme hned vybalili, v Profi celé odpoledne poslouchali a o víkendu vzali s sebou na hraní. Jak si sluchátka vedla?

Zvuk šitý na míru DJům

V prvé řádě nás neskutečně překvapil zvuk. Ten je sice pro Pioneer stále charakteristický a nevybočuje z řady jejich DJ sluchátek, je ale o třídu výš už u základního modelu X5. Jinými slovy, HDJ-X5 hrají stejně jako sluchátka HDJ-1500, která stojí dvojnásobek (přitom se jedná o nejzákladnější model řady HDJ-X).

Z praxe vyplývá, že sluchátka Pioneer se musí trošku víc "přikouřit", aby dobře hrála. Nejinak je tomu i zde, kde se zvyšující se hlasitostí roste dynamika až do určité hranice, kde sluchátka začnou zkreslovat. Věřte ale, že je to hoooodně nahlas a nepředpokládáme, že by takto nahlas někdo hrál :-)

Po zvukové stránce naprosto vyhovují a osvědčily se i v klubu, kde příjemně izolovaly a nabídly přesný monitoring. Pro DJe opravdu šitá na míru.

Materiál

Ač se na první pohled může zdát, že jde o celokov, sluchátka jsou z tvrzeného plastu. To ale není vůbec na škodu, protože například oproti HDJ-1500 jsou o dost lehčí a lépe drží na hlavě. Hlavový most je pak vystužen ocelovým páskem. Za nás je to jednoznačně lepší konstrukce, než u modelů HDJ-500 nebo HDJ-700. Sluchátka mají pohodlný hlavový most a náušníky, které slušně izolují od okolí - jsou vyrobéné z koženky.

Balení

V balení se Pioneer DJ začíná blížit velkým společnostem. Rozbalování je pohádka založená na detailech. Jak na logu, které je vyraženo do vnitřní krabičky a ukáže se, až ji vybalíte z vnějšího obalu, tak na otevírání a prvním pohledu na HDJ-X5, která jsou elegantně uložena bez igelitů a dalších nesmyslů do papírové vystýlky. Krabička je tak dobře stavěna, že se vlastně ani nebojíme, že by se sluchátkům při přepravě mohlo něco stát.

Součástí je samozřejmě kroucený kabel a vak na přenášení.

Jak se v nich mixuje?

Jedním slovem - spokojenost. Sluchátka mají ohebné klouby, jsou dostatečně lehká. Na hlavě nelítají a skoro je ani necítíte. Ke zvuku jsme psali výše. Nosí se vážně moc pohodlně. Kabel je kroucený, dostatečné dlouhý. Vážně ze zkušenosti nic proti.

Verdikt?

Jako JO! Konečně šel Pioneer DJ do sebe a to co uměl vždy ze svého portfolia nejhúř (DJ sluchátka) začíná dostávat na docela slušný level. Zvuk jednoduše za tu cenu nadchl. Konstrukce je také super a velmi pohodlně se nosí. Co je ale nejvíc důležité - perfektně se s nimi hraje. Obzvlášť díky volným kloubům, hmotnosti, okolní izolaci. Ten pocit tak trochu známe z řady HDJ-2000, ale proč kupovat ji, když jsou zde 4x levnější sluchátka se stejným feelingem? Odpovězte si sami :-)

Oba modely jsou už skladem

Sluchátka HDJ-X5 dostanete ve dvou barvách. Ve stříbrné a černé.

Pioneer HDJ-X5 stříbrné

Objednat za 2 890 Kč

 

Pioneer HDJ-X5 černé

Objednat za 2 890 Kč

 

Vytisknout