Spojili jsme síly s CZC.cz

Na tomhle jsme pracovali vážně dlouho. Napadlo nás se spojit s jedním s největších prodejců počítačů v ČR a nabídnout vám prověřené notebooky pro DJing i základní produkci. V DJ technice se vyznáme a je to pro nás hračka, ale vyznat se ve stovkách podobných počítačů, když jsme předtím nikdy tento segment nesledovali, bylo horší. Byla to výzva!

Pro koho jsou určeny?

Vybrané modely jsou určeny pro začínající DJe a producenty. Právě ti se nás velmi často ptají, jaký počítač koupit, aby jim budoucí DJ technika správně fungovala. Podívali jsme se na to z jiného úhlu a tím, že zakoupíte notebook u nás vám můžeme garantovat technickou podporu při jakékoli instalaci DJ nebo DAW softwaru, pluginů nebo pomoc s nastavením MIDI kontroleru. Vybrané modely totiž dokonale známe.

Jak jsme je třídili?

Mezi stovkami zařízení stejného typu nebylo jednoduché se zorientovat, pochopili jsme tím vaše dotazy směřující k nám. Vybrali jsme cca 70 notebooků, které splňují minimální požadavky nejpoužívanějších softwarů pro DJe, producenty a přihlédli jsme k celkovému zpracování a hlavně ceně. Tak se nám podařilo vytřídit 4 počítače s nejlepšími vlastnostmi. Další 2 jsou Macy, ty nesměly chybět pro svojí stabilitu OSX.

 

 

Na co jsou testovány a jak?

Zmíněné počítače jsme na začátku července pořídili, nainstalovali software Traktor, Serato DJ + Intro, Ableton, FL Studio 12 a prakticky non-stop testovali. Mixovali jsme na nich v internal režimu, přes MIDI kontrolery i gramofony. Skládali jsme beaty v FLku a dělali sety v Abletonu. Pustili jsme se i do instalací VST pluginů. Všechny modely jsme si pravidelně brali na svoje akce do klubů, kde dostaly zabrat jak 8mi hodinových hraním, tak drsným prostředím. Jinak testovat nešlo. A výsledek? Obstály a teď je dokonale známe :-)

 

 

Pár slov na závěr :-)

Hrozně nás to bavilo a je to obrovská zkušenost! Všichni v Profi fungujeme od začátku na Macích a příjit do kontaktu s počítači okolo 15 000 byla výzva a v klubech i stress :-) Windows však doznal za poslední roky velkých vylepšení a už definitivně neplatí, že Mac je naprostou nutností pokud to DJ myslí s hraním vážně. Má však pro tvorbu hudby i celkovou práci s ní své jedinečné kouzlo.

Vytisknout