Technics představí nový DJ Gramofon

Krinda pána, YES! Tahle zpráva nás potěšila. Co se vybaví, když někdo řekne slovo Technics? Nám jednoznačně pár nezničitelných gramců se špičkovým zvukem, raménkem, motorem i možností jednoduchého servisu. SL-1210 jsou i dnes nestárnoucí klasiky, které najdeme schované kdesi vzadu v klubech i zašité v garážích starších DJů. Co tahle fotka, poznáváte?

Od roku 1972 jich bylo vyrobeno přes 3 500 000 a dnes jsou několik let nerozbalené kousky drahým artiklem třeba na e-Bay, kde se cena pohybuje u základní řady MK2 okolo 40 000 Kč.

Společnost Panasonic před několika lety ukončila výrobu starší řady gramofonů a v roce 2016 přišla s novým modelem. Ten byl však určený spíše pro Hi-Fisty a cena okolo 100 000 se DJům taky "úplně" nelíbila.

Podle recenzí několika předních plátků i YouTube kanálů vyplynulo, že nové modely se navíc pro DJe příliš nehodí. Podélná nestabilita na nožkách, plastová základna nebo dnes už bohužel běžný digitální pitch nebylo to pravé.

Technics SL-1210 MK7?

Za pár dní se koná veletrh CES2019, kde přímo Technics teasoval launch "zřejmě nové řady MK7". Proč si myslíme, že půjde o DJ gramofon (když pomineme plakát k akci)? Zahrát mají Kenny Dope, Derrick May, Cut Chemist a DJ Koco. Tady asi nepůjde o Hi-Fi :-) No mrkněte sami.

Vytisknout