Traktor Pro 3.1 je venku! Standalone S4 MK3 a více

Středeční podvečer znamenal vypuštění nového update pro Traktor 3.1, který přináší nové funkce zobrazení v Traktoru a další updaty pro kontroléry. Pojďme na to mrknout. 

Traktor 3.1 Update

To smrdí Rekordboxem, ale proč ne?! Já jakožto zarytý Traktorista (Tom) uvítám tento update pro kolegy, kteří doteď jeli hlavně Rekordbox. Zobrazení tracků stejně, jako v Rekordboxu je největším updatem v této verzi 3.1. Traktorové označení "Parallel" umožní až 4 decky zobrazit nad sebe, zatímco vše ostatní zůstává stejné, jako dříve. 

Druhou novinkou v tomto updatu je tzv. "Preparation" layout pro přípravu tracků, který nechá zobrazený pouze jeden deck a zvětší interface prvky pro daný deck. Dalším využitím může být například zobrazený jen jeden remix deck v malém okně zapnutého Traktoru? Proč ne, všechno jde, když se chce, hlavně teda u Traktoru (halooo Rekordbox, co takhle Ableton Link po pár letech???)

Další funkce v updatu jsou rovněž použitelné pro všechny uživatele - například analýza nového tracku načteného na deck, ten přeskočí celou frontu pro analýzu a je hlavní prioritou. 

Kontrol S4 jako samostatný standalone mix, bez použití počítače? Může být! Jak jsme již psali dříve, NI odemyká možnosti MIDI mappingu pro S4 MK3 a také pro starší kontroléry S8 a D2, ty lze nyní přemapovat, což později přijde i pro novu S4 MK3ku.

Další menší updaty jsou pro zapisování jen některých ID3 taků a malé bug fixy. Tak šup updatovat Traktor přes Native Access a jedeme!

Vytisknout