Uživatelská recenze sluchátek Pioneer DJ HDJ-CX od Tomáše

 

Je fajn, že se s námi chcete podělit o zkušenosti i zážitky z používání vybavení. Často nám svoje pocity a tipy i voláte. Teď nám ale v e-mailu přistála moc pěkná recenze na nová sluchátka od Pioneer DJ, která nás osobně velmi mile překvapila. Jak to vidí náš zákazník Tomáš? Už nebudeme zdržovat, počtěte si sami:

Sluchátka Pioneer DJ používám přes 10 let

Sluchátka Pioneer pro DJské a volnočasové účely využívám přes 10 let. Významnými modely, které jsem za tu dobu vlastnil, byla sluchátka Pioneer DJ HDJ-500 a Pioneer DJ HDJ-700.

Zatímco první zmiňovaná sluchátka trpěla zejména únavou materiálu náhlavního mostu, při návrhu druhého zmiňovaného modelu návrháři využili předešlých zkušeností a sluchátka zkonstruovali tak, že mi i při každodenním užívání vydržela přes 6 let. I proto jsem nesmírně rád, že ve vlastnostech nového modelu Pioneer HDJ-CX opět vidím posun vpřed a využívání načerpaných zkušeností od vlastníků předešlých modelů.

Komfort na prvním místě

Osobně mi nevyhovují cirkumaurální sluchátka obepínající celý ušní boltec. Z tohoto důvodu preferuji zejména superaurální sluchátka, ale ani ta nemívají vždy vyhráno. Komfort při používání sluchátek je to první, co u sluchátek hodnotím.

Pohodlností mě model HDJ-CX příjemně překvapil. Oproti předchozím modelům mají sluchátka menší velikost a celkově jsou drobnější a výrazně lehčí. Menší velikost sluchátek zabraňuje zejména nežádoucímu pocení uší během používání. Absence robustnosti by mohla svádět k představám nižší odolnosti zpravidla vedoucí k brzkým poškozením. Na to však Pioneer pomýšlel již při návrhu a náhlavní most vyrobili z nerezové oceli a nylonu. Celkově jsou všechny části pevné a odolné. Dostatečným argumentem by mělo být také úspěšné podrobení výrobku americkému vojenskému standardu MIL-STD-810H, který v posledních letech využívají také výrobci odolných chytrých telefonů.

Dva klouby pro pohodlnější hraní

U předchozích modelů byl otočný sluchátkový kloub vždy jen na jedné straně. Model HDJ-CX disponuje dvěma klouby a umožňuje tak vlastní nastavení do požadovaného tvaru. Kloub lze otáčet pouze o 90° na každou stranu, což neumožňuje složit sluchátka do skladnější velikosti vhodné k přenášení v malém zavazadle.

Ostré výšky, silné basy

Elektroakustický měnič je dynamický a je tvořen z 35 mm velké membrány z kompozitní folie s bassreflexovými dutinami. Sluchátka disponují dostatečnou citlivostí 103 dB a maximálním vstupním výkonem 2 000 mW. Frekvenční rozsah široce přesahuje slyšitelnou oblast (5 Hz –⁠ 30 kHz). Navzdory tomu, že v době vydání recenze nelze dohledat frekvenční charakteristiku naměřenou výrobcem, jsou výšky z těchto sluchátek srozumitelně ostré a zvuk obecně vykazuje výraznou dominanci nízkého kmitočtového pásma. Ve srovnání s modelem HDJ-700 je tedy zvuk o něco málo více hutnější, což je při volnočasovém poslechu rozhodně výhodou.

Překvapivý obsah balení

Kabel je výměnný. V balení jsou k dispozici, jak je u sluchátek řady HDJ zvykem, 2 druhy - standardní rovný délky 1,6 m a kroucený s délkou 1,2 m (v roztaženém stavu 3 m). Rovný kabel je na můj vkus až moc dlouhý. Při poslechu za chůze s chytrým telefonem v kapse kabel zavazí a často jsem jej kolenem omylem vytrhl ze zdířky. Oba kabely jsou opatřeny pojistkou proti nechtěnému vytržení ze sluchátek. Co mě mrzí –⁠ tato pojistka je bohužel odlišná od předchozích modelů HDJ-500 a HDJ-700 a "zděděné kabely" tak nemohu u těchto sluchátek využít. Oceňuji přibalení držáku 6,3 mm jack redukce na kabel. Tato vychytávka jistě zachrání mnohým DJům jejich vystoupení. Jack redukce je šroubovací a neliší se od předchozích modelů. Nejzranitelnějším místem všech sluchátek jsou zpravidla koženkové náušníky, které se častým používáním nevzhledně opotřebovávají. U modelu HDJ-CX je náhradní pár rovnou přibalen v krabici, čímž odpadá brzké shánění tohoto náhradního dílu.

Zhodnocení

Celkově na mě sluchátka Pioneer DJ HDJ-CX působí moderním dojmem. Jejich lehká konstrukce umožňuje nerušené používání a disponují očekávaně kvalitním zvukem, jak je u sluchátek firmy Pioneer dobrým zvykem.

---------------------

Autor: Thomas Verden
Facebook
Instagram
Mixcloud

Vytisknout