Zabiják Soundcloudu? Apple Music?

Server Billboard přinesl novinku, na kterou mnozí z nás možná čekají. Apple Music podepsal partnerství s Dubsetem, digitálním labelem, který zastupuje velkou část streamovaných umělců. Z toho vyplývá, že bude možné distribuovat své vlastní remixy (resp. bootlegy) a celé sety ve službe Apple Music, která si získává širší a širší publikum, čímž dohání například Spotify.

 Zatím není známá přesná forma využití pro uživatele, ale labely a potažmo umělci budou získávat revenue za streamované "neoficiální remixy" (bootlegy) uveřejněné v Apple Music stejně jako za sety, v nichž se jejich skladba objeví. Pohádka se Soundcloudem o "copyright infringements" může být díky distribuci "tržeb" na placené službe vyřešena právě tímto způsobem.

Nabízí se však otázka jak výsledný systém "publikování neoficiálních tracků" bude vypadat a fungovat. Co se týče setů, ty DJ může dostat a zařadit poměrně jednoduchým způsobem jako "Podcast" daného umělce.

Streaming je bezpochyb budoucnost hudebního průmyslu, čili jsme možná u zrození "nové formy" publikování a nasměřování streamingu do jednotné systémové verze mezi platformami.

via: Billboard

Vytisknout