Co je to STEMS?

Nový způsob, jak hrát - to je formát STEMS!

Soubor formátu STEM je vícekanálový audio soubor (MP4), který obsahuje track rozdělený do čtyř hlavních hudebních elementů - basa, drumy, vokály a melodie. Každý z těchto elementů je možno hrát nezávisle na ostatních pomocí ovládání hlasitosti daného prvku, takže můžeš živě hrát uplně jiným způsobem než doteď.

Traktor 2.9.0

Čeká na vás free update na verzi 2.9.0, pokud chcete okusit krajiny formátu STEMS ve svých setech. Tento formáty prozatím podpirují pouze kontrolery od Native Instruments viz níže.

Kde seženu STEMS?

Soubory formátu STEMS se dají stáhnout na odzkoušení gratis na officiálních stránkách NI, ale ostatní tracky musíte zakoupit na Beatportu PRO, kde je vytvořena celá kategorie pro STEMS. Postupem času se zde bude objevovat více a více tracků a určitě také nějaké ty freečka.

FREE STEMS SOUBORY

Jak STEMS vytvořit?

Říkáte si, že tenhle formát bude moct vytvářet opět jenom špička vydavatelství a vy budete "jen uživatelem"? Ne, není tomu tak. NI slibuje a brzy na svých stránkách uveřejní program pro exportování daného XYZ.stem.mp4 souboru z vašich vrstev/elementů.

Ušetři na STEM-READY kontrolerech

Aby Native Instruments podpořil formát STEMS, slevnil do konce září 2015 STEM-READY kontrolery. Oslav příchod nového formátu s námi a vyber si jeden z nich. Ke každému ti dáme NEO kabel zdarma ;-)

Traktor Kontrol S8 + NEO kabel

 

Původně: 32 510 Kč

Nyní: 26 990 Kč

Traktor Kontrol F1 + NEO kabel

 

Původně: 5 910 Kč
Nyní: 3 990 Kč

Traktor Kontrol D2 + NEO kabel

 

Původně: 14 210 Kč
Nyní: 10 690 Kč

Vytisknout