Maschine MK3 a nové Komplete Kontrol - jak to vidí ProfiDJ

Novinky od Native Instruments – Maschine MK3 a Komplete Kontrol MK2 – jsou již na pultech a stolech v domácích studiích, jak je ale vidí Profíci? Začněme tedy s Maschine MK3.

Maschine MK3

Řekněme průkopník softwarového sampleru, kterého přinesli pánové z NI jako velkého konkurenta pro tehdy zajetý koncept MPCček. Postupně Maschine prošel faceliftem o barevné pady a nyní se dočkal pořádného updatu ve verzi MK3. Nejlepší featurkou na tomto updatu vidíme:

Zvuková karta uvnitř Maschine MK3

To je přímo šibenice v prodloužení o postup do play off v NHL. Tolikrát spoustu umělců řešilo problémy a komplikace s externí zvukovou kartou navíc ke kontrolerům a vývojáři jejich prosby vyslyšeli. Zvuková kvalita je už zajetý standart u NI, opět na výbornou jako u Komplete Audio 6. Přímý vstup pro nástroj, další pro mikrofon, master výstup a slucháka zvlášť s gainem. Co víc? Tohle se prostě povedlo! 

Full color screeny

Podobné screeny můžeme vidět na Maschine Studio. Tady je áme v plné polní ještě o kousek lepší. Díky tomu mnohem více odpadá nutnost čučet do notebooku a všechno jednoduše ovládat přes HW - od browsingu, po mixer až po step sequencer a macra. 

Větší, více...

Pady! Zmenšená mezera mezi pady přidává nějaký ten milimetr z každé strany pro celkově větší pady se zachováním stejné vzdálenosti mezi jejich středy. Větší note repeat button, takže už se neuklikneš vedle. Větší browse knob s více možnostma pro browsing ať už v knihovně nebo mezi parametry. Větší počet ovládacích prvků. Odpadají často používané SHIFT+kombinace při live hraní. NI tyhle zkratky zařadili jako další 4 buttony nad pady - Pad Mode, Keyboard, Chords, Step Sequencer. Knoby také dostaly upgrade, jsou touch sensitive, což se pojí spíše k novým displayům.

Ke všemu tu máme Touchstrip poprvé představen na Maschine JAM. Tzv. Smart Strip má možnost ovládání Pitchu, Modulace, Perform Efektů nebo hraní stlačených not. 

Celkově všehcny tlačítka jsou předělány zpracováním a mají feeling ala Ableton Push, což je velký plus za nás!

Komplete Kontrol MK2

Ke klávesám spíše ve zkratce s tím, že dost věcí je podobných jako na Maschine. Screeny přímo před sebou, browsing a editace parametrů 24/7 bez myši. Upgradované tlačíka, industry standart klaviatura od italského výrobce Fatar s aftertouchem, nový browsing knob, parametr knoby.

K tomu všemu nové tlačítka pro Maschine workflow a hlavně -  fyzický Pitch Bend a Modulation wheel, ke kterým je přifařen jeden smart strip. Klasika, která hold neomrzí.

Prozatím se nám však více pozdává led podsvětlení tzv. light guide na předchozím modelu, ale je to hodně individuální pohled, jelikož jsme se také jednohlasně neshodli. 

 

 

 

POTŘEBUJU FOTKY DO ČLÁNKU A NA UVODNI GALERII <3

 

Vytisknout