Představujeme novou Launchpad řadu

2 nové vlajkové lodě stáje Novation jsou tady!

Novation již na výstavě NAMM představil výchozí verzi Launchpadu PRO, který se spolu se svým chudším bráchou Launchpadem MK2 objevil tento týden oficiálně na veřejnosti.

 

 

Jaké nám tyto nové modely přináší vylepšení a v čem jsou jiné?

Barvičky barvičky a barvičky... ale nejenom barvy, resp. RGB PADy u obou verzí nejsou jediným vylepšením. 

Vyšší verze Launchpadu PRO přináší tlakovou senzitivitu do PADů a dalších 16 bočník tlačítek navíc (též všechny RGB) k novým funkcím, jež ocení zejména live performeři - quantizace, duplikace, stop tlačítko pro jednotlivé scény, delete/erase funkci v midiclipu na určité noty atd. Launchpad PRO nabízí nově zvlášť tlačítko "setup" pro nastavení kontroleru a zároveň je přeměněna podoba ovládání mixer view, kdy jednotlivé prvky jsou přemístěny na spodní lištu. Další přidanou funkcí je vstup a výstup MIDI signálu.

Brácha Launchpad MK2 tyhle funkce postrádá, ale i přesto představuje špičku v gridových kontrolerech pro Ableton a oproti starším Launchpadům se nijak layoutem ani funkcemi neliší.

 

 

Samozřejmostí je rovněž namapování na jakýkoli program podporující MIDI, takže VJe ovládající vizualizace pomocí Launchpadu je opravdu možné vidět viz. Axwellův team.

 

 

Před odkázáním na video, kde je vše podrobněji vysvětlené ještě zmíníme zdarma VST/AU plugin BassStation a licenci Ableton Lite Live zdarma ke každému kousku Launchpadu.

Podívej se na video nového Launchpadu PRO

 

 

Launchpad budeme chtít určitě testovat, takže očekávej recenzi v našem Profi-DJ magu ;-)

Vytisknout