Rekordbox 4.0 DJ je tu! Co je nového?

 

Pioneer vytáhl svoji zbraň rekordbox 4.0!

Již dříve jsme vás informovali o tom, že je na cestě nový DJský software/update pro rekordbox od Pioneeru. Nese označení Rekordbox DJ 4.0

 

 Co je nového a co tento zlomový update přináší? Shrneme to v následující galerii:

Změnou prošel také browser mód se sekcí "related tracks", kde ti SW napoví z tvé knihovny "hele tohle a tohle bude sedět k tomu co hraješ ať už tóninou nebo stylem".

Okej SW, ale ke kterým kontrolerům je určen?

Pioneer představil 2 nové kontrolery, které byly spuštěny zároveň s tímto updatem. Jedná se o DDJ-RX a DDJ-RZ. Dále bude software podporován ostatními kontroléry od Pioneeru:

Jak to bude s dostupností?

Rekordbox jako takový zůstává stále na přípravu vaší kolekce a exportu/zálohy. Avšak přichází update na verzi 4.0, který obsahuje i verzi "rekordbox DJ", což je právě popisovaný DJ software. Ten však nebude gratis (očekáváme, že ke kontrolerům od Pioneeru ano), ale za 139€ případně formou subscription za 11€ na měsíc.

Co je zajímavé, je možnost updatu na podporu DVS timecodů. Jestli se bude jednat o Traktor a Serato vinyly, toť otázka - možná přijde Pioneer se svými vlastními vinyly. Otázkou však zůstává, zda rekordbox DJ bude podporovat i jiné zvukové karty, než ty v kontrolerech a také, zda půjde namapovat na další kontrolery, což bychom sami velmi uvítali.

Zároveň v budoucnu bude možno dokoupit Advanced Effects balíček do SW, který vám umožní editovat parametry color effektů jako je například hloubka filteru, resonance atd., což je upgradovaná verze editování efektů z DJM 2000 pultů.

 Tak nebo tak je to velký konkurent pro Serato a Traktor, jelikož Pioneer upustí od nativní podpory zmiňovaných softwarů a pojede si cestou vlastního SW.

Vytisknout