Denon DJ - Streamování hudby je budoucnost

Denon DJ zveřejnil novou betu svého firmwaru pro Prime 4. Má označení 1.4 a vůbec poprvné na stand-alone zařízení přináší/odemyká možnost streamovat hudbu pomocí Wi-Fi nebo Ethernetu. Dost mile nás překvapilo, že o integrovaném bezdrátovém routeru přímo do útrob Prime 4 Denon až do dneška nevyzradil ani čárku a ten celou dobu odpočíval uvnitř (ikdyž nějaké zvěsti kolovaly).

O datový tok z internetu se postará služba TIDAL, která je do nového firmwaru přímo integrovaná. Jak to funguje? Stačí se v nastavení Prime 4 připojit k sítí, najet přímo na displayi na TIDAL, synchronizovat Prime 4 speciálním klíčem s vaším učtem a show může začít. Absolutně bez potřeb počítače. Chytré!

Co je TIDAL?

Tidal je předplacená hudební streamovací služba, která kombinuje bezeztrátovou kompresi audia a vysokou kvalitu videa. Služba nabízí přes 25 milionů písní a 85 tisíc videí. Tidal je přístupný pouze po placené registraci, kdy většina vybraných peněz jde samotným umělcům. (Zdroj: Wikipedia)

Pokud navíc začnete TIDAL s Prime 4 používat, dostanete 3 měsíce na vyzkoušení zdarma. Fér!

Kde stáhnout betu firmwaru 1.4?

Přímo na fóru Denonu DJ, tady.

Co další kousky z řady Prime?

Denon se nechal slyšet, že podpora streamingu pomocí platformy TIDAL bude brzy dostupná i pro modely SC5000 a SC5000M. Zde však bude nutné zřejmě použít nějaký externí hardware (který ještě nebyl představen).

Shrnutí

Denon DJ přinejmenším překvapil. Prime 4 je plně vybaven pro streamování hudby, není k němu nutno připojovat žádný dodatečný hardware. Stačí pouze updatovat na firmware verzi 1.4.

Mrkněte na oficiální video

Vytisknout