Gramofony Technics se vrátí!

Vinyl je opravdu zpátky! Panasonic využil své výroční konference IFA v Berlíně a představil prototyp nového gramofonu Technics. To je záchranné lano pro fanoušky analogového zvuku a vinylových desek!

Tento prototyp má přímý náhon a je vyroben z hliníku ostrých tvarů. Ty připomínají, že se jedná o opravdový (asi i drahý) high-end výrobek.

Panasonic uvedl, že řada gramofonů Technics bude kompletně přepracována, avšak s důrazem na klasické gramofony řady SP nebo SL.

Dobré načasování. Průzkum trhu v Británii ukázal, že se zvýšil prodej gramofonových desek meziročně o 56% a obrat z těchto médií dosáhl nejvyššího čísla od roku 1994. Je tedy dost možné, že se dočkáme návratu analogu, alespoň částečně.

"Gramofony jsou ikonickým výrobkem pro značku jako je Technics." Řekl Michiko Ogawa, ředitel divize Technics a výkonný ředitel společnosti Panasonic. "Je důležité, abychom ukázali svoji oddanost. Gramofonový trh je sice malý, ale gramofony jsou na něm velmi důležitým prvkem".

Technics byla velmi významná značka na poli analogových systémů, ale její význam okolo roku 2000 velmi poklesl. Panasonic obnovil značku v roce 2014, kde na stejné konferenci představil dvojici high-end audio systémů.

Dočkáme se nástupců legendárních SL-1210, které jsou stále nejoblíbenějšími DJ gramofony vůbec?

Zdroj: Wired.co.uk

Vytisknout