Jak vybrat aktivní reproboxy?

Co to je aktivní reprobox?

Většinou menší a lehčí bedna, která obsahuje zesilovač. Stačí ji tedy zapojit do sítě a přivést k ní signál z mixážního pultu. Je tak extrémně mobilní a snadno přenositelná. Ideální pro DJe a hudebníky na cestách.

Jak vybrat?

Sezóna letní akcí, festivalů a svateb je v plném proudu. Profící v oboru každoročně na toto období shání nové kousky do svých sestav. Sepsali jsme stručný článek, který poradí i úplným začítečníkům podle čeho vybrat aktivní reproboxy a na co si při výběru dát pozor. Do článku jsme zahrnuli i námi doporučené boxy.

Na průměru záleží

10, 12 nebo 15 palců? Čím větší průměr, tím nižší frekvence dokáže reproduktor uvnitř boxu zahrát. Tím pádem může nabídnout větší frekvenční rozsah a hraje příjemněji - to se projeví na kvalitě přednesu. Ideální volba neexistuje, pouze kompromis.

Pokud mobilní DJ používá 10ti palcové aktivní reproboxy, je vhodné je kombinovat se subwooferem, který se postará o přednes nízkých frekvnecí, které 10ti palcový reproduktor nedokáže zahrát. Na basech záleží hlavně u modernější hudby a sestava se subwooferem hraje o poznání lépe.

V případě menší kapely, která hraje na akustické nástroje jsou ideální volbou aktivní 15ti palcové reproboxy, které mají dostačující rozsah pro živou hudbu.

Výkon a výbava rozhoduje

200W ani 700W není problém. Aktivní reproboxy se v dnenší době vyrábí z plastového korpusu, který přispívá mobilitě a ubírá na hmotnosti boxu. Výkon se liší podle jednotlivých výrobců a může dosáhnout až 700W. Reproboxy vyšších tříd, bývají často také vybaveny DSP jednotkou, která hlídá clip (tedy přebuzení) reproboxu a obsahuje nastavení, které je zodpovědné za kvalitu zvuku. Vyjímkou v dnešní době nejsou ani digitální zesilovače, které při nižší hmotnosti davájí stejný výkon.

Dejte si pozor na reproboxy čínské výroby od podezřele levných značek, které udávají nepravdivý údaj o výkonu. Stačí se řídit selským rozumem a uznat, že reprobox za 3 000 Kč nemůže mít výkod 500W :-)

 

2x 400 - 500W - do 100 lidí maximálně. Pro ozvučení menší akcí, svateb a firemních večírků
2x 700W - nad 100 lidí. Pro ozvučení venkovních party, sportovišť a větších akcí

 

Výhodné sady

Sestavili jsme výhodné sady nejoblíbenějších aktivních reproboxů s výkony od 400W do 700W a rozměry reproduktorů od 10 do 15 palců.

Sady se stativy za zvýhodněnou cenu:

 

 

Sady s přepravními obaly za zvýhodněnou cenu:

 

 

Kontaktuj nás pro doporučení aktivních reproboxů na míru!

Vytisknout