Recenze NEO USB kabelu od DJe AUSTRALANA

Zdravím čtenáře Profi DJ Magazínu! Jmenuju se Thomas Musil, ale spíš mě budete znát pod jménem DJ AUSTRALAN. Od Profi DJ jsem dostal k vyzkoušení kabel NEO d+ USB 2.0m (Tímto bych chtěl poděkovat za možnost vyzkoušení).

 První poznatkem když jsem kabel rozbalil byla jeho délka. 2m kabelu není úplně málo a když se navine tak zabere celkem hodně prostoru. Ale musím říct, že je super, že se nezamotá a necuchá jako jsme zvyklí u standardních kulatých kabelů. Plochý design zajišťuje, že nebudete hledat půl hodiny konec kabelu, když odcházíte z klubu. Guma, kterou je kabel pokrytý se zdá být hodně odolná (testoval jsem ho jeden víkend, takže nemůžu úplně soudit), ale myslím, že nějakou dobu vydrží bez poškození (rozhodně to není měkká guma jako u Apple příslušenství). Koncovky jsou pozlacené 24 karátovým zlatem (tak je psáno v promo) a tím pádem by měly zajišťovat stabilní průchodnost dat.

Co já potřebuju od takového kabelu?

Jsem DJ, který používá DVS systém Serato DJ. Kdo zná DVS systémy tak se mnou bude určitě souhlasit, že kabel mezi USB slotem v PC (Mac) a zvukovkou (Rane SL3) je achilovou patou tohoto systému. Jediné problémy, které jsem kdy měl, byly vždy v USB kabelu. Beru tento kabel jako stěžejní součást celé sestavy. Pro mě je tím pádem nejdůležitější stabilita připojení. Styčné plochy NEO kabelu dobře drží v USB slotu. U jiných kabelů se mi stávalo, že mi někdo lehce zakvrdlal kabelem a Serato DJ ztratilo kontakt se zvukovkou a problém byl na světě. Je zajímavé, že tento problém způsobuje jak elektroinstalace klubu tak i samotný kabel. S NEO kabelem jsem zatím žádný takový problém nezaznamenal.

Hodně lidí si řekne, že u jedniček a nul člověk nemůže nic zkazit špatným kabelem - opak je pravdou. Dřív jsem šetřil na kabelech a kupoval jsem je klasicky v Tescu atd. (určitě to všichni minimálně jednou udělali). Ale dnes se těmto levným variantám snažím vyhnout z jednoho prostého důvodu. I když je signál digitální, tak je stínění opravdu důležitým elementem. Když zapojím nekvalitní kabel, který není dostatečně stíněný, tak slyším v signálu a ve zvuku degradaci v podobě šelesti signálu. Nejlépe to slyšíte když máte prázdný klub a nemáte puštěnou žádnou píseň a slyšíte z repráku takové podivné digitální glitche (může to být i z počítače jako takového). Prostě signál není dostatečně izolován od okolních elektronických elementů počítače.

Koupit / nekoupit?

Já si myslím že se vyplatí určitě koupit kvalitnější kabel a dávat si na něj pozor, protože to jsou celkem jednoduché počty. Koupíte si 5x nekvalitní kabel v již zmiňovaném Tescu a vyjde vás to v podstatě úplně stejně.

Podívjete se na recenzi, kterou vytvořil můj kolega MOJAXX, který je celosvětově známým recenzentem pro DJCITY. Srovnává NEO kabely s dvěma konkurenčními kabely.

Díky za pozornost a mějte se co nejlíp!

DJ AUSTRALAN on social networks:

Facebook
SoundCloud
Twitter
Youtube 

Chci koupit NEO kabel!

Vytisknout