Recenze sluchátek Reloop RHP-30 Silver

Autor: Jakub Šindler (DJ Jake Haley - Ostrava)

První dojem

Když jsem poprvé otevřel krabici, bylo mi jasné, že držím v rukou opravdový high-end. Značka Reloop se vždy vyznačovala skvělým poměrem cena/kvalita a vyhýbala se zbytečnostem, tudíž jsem takové luxusní balení nečekal ani u těchto prvoligoých sluchátek.

Vše bylo elegantně zabalené
a rozdělené do bloků. Ve speciální krabičce se necházeli tři typy kabelů, které ke sluchátkám dostanete. Jeden s mikrofonem a ovládacím tlačítkem (udělá ze sluchátek headset pro mobil), druhý je plochý, tudíž netrpící "samozamotávací chorobou" a třetí, všemi DJs milovaný, "telefonní" neboli kroucený kabel. Samozřejmostí je i návod a taštička (v barvě sluchátek).

Design a konstrukce

Se svým moderním designem se nemusí sluchátka stydět ani před kolegy s červeným "béčkem" ve znaku. Sluchátka jsou pevná, pohodlná, robustní a také patřičně těžká. Postrádají ohebné klouby. Dají se sklopit dovnitř své konstrukce, což znamená dobrou přenositelnost. Díky svým vlastnostem se skutečně hodí spíše do studia, než do klubu.

"Jsou tak pohodlná, že vás z nich nebude "tlačit mozek" ani po čtyřech hodinách nošení."

V klubovém prostředí vám ale budou chybět otočné klouby a opravdu pevné usazení na hlavě, jako mají třeba tímto směrem orientovaná RHP-20.

 

Zvuk

Dostáváme se k tomu nejlepšímu. Po nasazení vám náušníky vytvoří kolem uší velice pohodlné a věrné stereofonní prostředí. Při práci se zvukem, pak slyšíte úplně všechno. Ne vážně, RHP-30 mají podle mě tak věrné podání zvuku, že si řeknete: "Opravdu jsou to RELOOPY?".

Spektrum je vyážené a jednotlivé části spektra slyšíte tak jasně, že poznáte i ty nejmenší rozdíly v kvalitě i hlasitosti zvukových kanálů. Tyto slucháta posunou vaši produkci o úroveň výše. Jejich vlastnosti nejvíce oceníte při mixování a masterování. Jste schopni s naprostou přesností a jistotou identifikovat, jak jednotlivé kanály ovlivňují výstup a díky kvalitnímu tlumení sluchátek velice jemně odladit i fázování. S těmito sluchátky je produkce, mixing i mastering neskutečná zábava.

Užití v praxi

Poté co jsem (naprosto unešený kvalitou sluchátek) strávil několik hodin ve studiu, jsem si výsledek nahrál do mobilu, přehodil jsem kabel z telefonního-krouceného za obyčejný (s řídicí jednotkou) a porovnával svou tvorbu s ostatními producenty po cestě domů ze studia. Sluchátka působí stylově a perfektně tlumí okolí. I z méně kvalitního výstupu mého telefonu jsem mohl porovnávat velice jemné rozdíly a přemýšlet tak nad tím, co příště mohu vylepšit na své produkci.

Sluchátka jsou také velice skladná, pokud rádi tvoříte na cestách, určitě pro vás nebudou překážkou. Na cesty si prostě vezmete plochý kabel a přibalenou taštičku. Překvapilo mě však, že na to, jak dobře sluchátka chrání vás před okolním hlukem, okolí před vámi zase tak dobře nechrání. To je spíše věc názoru, také záleží na tom, jak moc citlivý na hluk je člověk, který s vámi sdílí prostor. Nutno dodat, že u svých o několik tříd nižších, klubových Sennheiserů jsem nikdy tento problém neměl a to ani při vyšších hlasitostech.

Závěr a hodnocení

Reloop RHP-30 jsou opravdu kvalitní sluchátka. Reloop opět potvrdil, že dovede vyrábět o třídu vyšší produkty s o třídu nižší cenou. Při zachování kvality zpracování i designu. Sluchátka doporučuji všem remixérům, producentům i sound designérům, kteří chtějí svou tvorbu posunout na vyšší úroveň, nebo hledají opravdu kvalitní sluchátka za dobrou cenu. Také všem, kteří potřebují spolehlivého partnera na cestách. Jediná výtka tak padá na hluk, který sluchátka roznášejí do okolí. S tím je ale potřeba počítat, přeci jen se jedná o výkonný studiový hardware.


+ dobrý poměr cena/kvalita

+ vyvážený zvuk
+ perfektní tlumení okolního ruchu
+ pohodlné nošení

+ skladnost
+ stylový design (k dostání ve stříbrné nebo černé barvě)
+ 3 typy kabelů v balení


-
váha, absence otočných kloubů (méně vhodné do klubu)
- ochrana vašeho okolí před hlukem ze sluchátek

Objednej si Reloop RHP-30 Silver!

Vytisknout