Traktor Kontrol S4 MK3 - první dojmy z prodejny!

 

To je ona! Nová S4 MK3 aneb nejlepší kontrolér pro Traktor.

Dorazila k nám nová královna z knížectví Traktorového. A upgrade se vydařil na výbornou! Krátce mrkneme na to, co nás na prodejně v Brně zaujalo na S4ce nejvíce. 
Chtěli jsme původně udělat unboxing video, ale nakonec jsme se rozhodli pro "blind test". Nic z manuálu nečíst, nic nenastavovat a přijít na nové funkce nejoblíbenější metodou "pokus - omyl".

Největší výhrou je bezesporu JOG! Tohle hraní z kontroléru nás prostě baví. A bude bavit. Byli jsme natěšení a nevěděli, co od motorizovaného jogu čekat. Překvapilo nás, jak blízko je feeling ke hraní z gramofonů a to správné kouzlo dorovnávání. Pokud ubereme na pitch faderu o 0,8% na 126bpm, plynule se tempo posune kousek za 126% na 126,12 a pak zpět na rovných 126. Přesně jako gramce. Kolega na gramcích hraje dodnes a zůstal s úžasem hledět. 

Chvilku jsme se však pozastavili, proč nám nefunguje CUE v softwaru, jakmile máme přepnutý mód jogu do vinylu jako motorizovaný talíř. Došli jsme k závěru, že jakmile je zapnutý mód točících talířů, kontrolér se chová jako gramofon, na gramofonu také není cue a play, pouze zapnutí vypnutí. Super možnost na "CDJ" modu jogu je utažení odporu/tuhosti od volného až po extra tuhý. Při dotáčení a srovnávání tracku je rovněž dobrý nechat si zapnutý feedback, který "kope" vibracemi do okrajů jogu podle toho, jak moc dotáčíme track.

Výhra číslo dva? Display. Možná se zdá malý a téměř nepotřebný, ale hold je tam vše, co je potřeba. Info o tracku, průběh, ukazatel loopu, tóniny, tempo a při naloadování stems decku nebo ovládání remix decků se display přizpůsobí a zobrazí prvky. Jednotlivé stemy se dají podržením padů 5-8 editovat otočnými knoby o volume a jednotlivé filtery. Velký CUE a Play je samozřejmě na místě.

Efektová jednotka a browser. Layout stejný jako na předchozích S4kách, ale browser pro každý deck. Zpracování na výbornou. Jedno jediné přání je do budoucna update firmwaru a ukazování názvu tracků na displaji při přepnutí do browser view.

Mix sekce. Nové knoby pro všechny ovládací prvky. MIXER FX je efektovka, jak ji známe z DJM pultů. V nastavení možnost navolit rychlé uložení 4 oblíbených efektů od filteru až po noise a crush. Pěkný update pro VU metery a ledky, které hold nepálí do očí.

Na prodejně jsme napojili do odposlechového výstupu přes velké jacky, k tomu master na XLRka a DVS pro timecode už v balení každého nového Traktoru s jakoukoliv zvukovou kartou. Zvuk ven jde rovněž mnohem lepší, hlasitější a dynamický, troufneme si říct, že lepší, než z CDJ i do sluchátek díky novému 24-bit, 114db Cirrus Logic DAC převodníku. Upgrade i pro mikrofony, možnost připojení dvou a mnohem jednoduší "routing" na jedno tlačítko z hardwaru přepneme mikrofon jako live vstup na kanál, oproti předchozímu modelu, kdy se muselo přepínat v Traktoru.

Verdikt:

Sumárum z prvního dne? S4 MK3 je nejlepší volbou pro DJe, kteří mají rádi jednoduchý a zároveň i složitější setup hraní přes Traktor a další softwary. Pro kohokoliv z kontrolérové sféry potažmo toho, kdo začínal na gramofonech, je S4ka nejlepším kandidátem a zcela jistě na nějaký ten pátek ještě bude. Na druhou stranu pro dje, který se nechce bavit jakožto hraní z gramofonů, ale hledá velký JOG z CDJ Nexusů, je stále král DDJ-1000 s rekordboxem.

Nová S4 MK3 k dostání v eshopu.

 

Vytisknout