Vestax je zpět?

Před pár měsíci se proslýchalo, že značka Vestax se blíží bankrotu, respektive celý Vestax Corporation v Tokyu. V posledních dnech se to též potvrdilo v Japonských médiích, kdy udávaný debit firmy je odhadem 7,5 mil USD.

Jednou z variant pro pokračování této velice kvalitní společnosti bylo odkoupení od jiné korporace. Uvažovalo se o Pioneer DJ, u kterého samostatná midi kontrolerová divize má jisté plány vývoje a také o skupině InMusic, která vlastní značky jako Numark, Akai, M-Audio a Denon.

AVŠAK!

Americká distribuce firmy Vestax prozradila info o budoucnosti citujeme:

“The bankruptcy procedure was a necessary first step into the rebuilding of Vestax Japan and Vestax brand. Measures, engineering team, new product designs and financial support are already in place to support the rebuilding process and more information will be published by Vestax Japan during the 2015.”

 To je velmi potěšující zpráva pro fanoušky kvalitních a kompletních mixů a MIDI kontroerů. Bankrot v tomto průmyslu není zas tak častý, ale věříme, že se Vestax z toho dostane i skrz další vyjádření citujeme:

“This process will definitely take some time before the first new Vestax products reach the worldwide markets but we’re confident that Vestax will soon reemerge as a strong innovative brand as it has always been.”

 Tak uvidíme, kam to Vestax dotáhne svým restartem, za zmínku snad stojí jeho vlajkové lodě a dalo by se říct i první bytelný průkopník midi kontrolérů - legendární VCI 100! Podívej se na ně.

Zdroj: Mixmag

Vytisknout