10 MUST HAVE pluginů pro producenty

1. Sylenth

Sylenth mezi pluginy v dnešní době nechybí snad žádnému producentovi, pokud jej ještě nemáte, určitě brzy napravte! Jedná se o čtyřoscilátorový softwarový synťák, každý z oscilátorů pak nabízí 8 volitelných wavetablů.

V efektové jednotce pak nalezneme všechny základní nástroje jako reverb, delay, distortion, kompresi a další. Má velmi kvalitní zvuk a je velmi jednoduše ovladatelný a intuitivní. Tento synťák je vhodný jak pro úplné začátečníky, tak i pro profíky.

Mezi základními zvukovými presety najdete spoustu zvuků, které velmi často uslyšíte v tracích od Hardwella, Aviciiho nebo Fedde Le Granda, takže pokud chcete mít sound jako oni Sylenth je jasná volba!

Ke stažení zde. Cena: 3600 Kč a nebo 260 Kč měsíčně do doby než zaplatíte plnou cenu.

2. Nexus

Narozdíl od Sylenthu Nexus nepatří mezi synťáky, ale mezi samplery. V Nexusu najdete databázi vychytaných zvůku, mezi kterými si stačí jednoduše vybrat. Narozdíl od synťáků se ale zvolený zvuk dá upravovat už jen velmi omezeně.

Mezi základnímy zvuky, které Nexus nabízí vám bude spoustu z nich velmi povědomých. Mezi leady jich najdete mnoho, které budete znát z tracků od Aviciiho nebo Alana Walkera. Piana, která Nexus nabízí jsou také velmi populární. Určitě nebudete litovat, pokud do vaší rodiny pluginů přivítáte právě Nexus!

Ke stažení zde. Cena: Starter - verze s několika základními zvuky (12gb) - 6 500 Kč. Value - verze s 50gb samply - 52 000 Kč. Complete - plná verze se všemi samply (130gb) - 114 000 Kč

3. Massive od Native Instruments

Patří také mezi jedny z nejoblíbenějších synťáků dnešní doby. K velké popularizaci tomuto synťáku pomohl Skrillex, který právě Massive používá na vytváření většiny svých zvuků. Narozdíl od Sylenthu má sice jen 3 oscilátory, ale několikanásobně více volitelných wavetablů, které se dají ještě různě upravovat - což znamená že z Massivu dokážete vytáhnout spoustu originálních zvuků. Pokud Vás už nebaví Sylenth, který má jen omezený počet wavetablů je na čase vyzkoušet právě Massive!

K zakoupení u nás v sadě Komplete:

Komplete 11 Select  - 4 480 Kč

 

Komplete 11 - 15 290 Kč

 

 

Komplete 11 Ultimate - 30 820 Kč

 


4. Serum

Je aktuálně jeden z nejmladších synťáků, který přináší spoustu novinek. Kromě klasických wavetablů, máte ješte možnost stahovat svoje vlastní. Oscilátory také můžete kombinovat i se samply, takže škála zvuků, které se dají v Serum vykroutit je opravdu téměř neomezená. Tento plugin je z dílny Xfer - což je společnost, za kterou stojí dobrý kamarád Deadmau5e - Steve Duda. O velkou popularizaci tohoto pluginu se postaral právě Deadmau5!

Ke stažení zde. Cena: 4200 Kč a nebo 220 Kč měsíčně do doby než zaplatíte plnou cenu

5. Kickstart

Plugin který vznikl spoluprací Nicky Romera a Cable Guys slouží k sidechain kompresi. Tento plugin naleznete u téměř každého producenta, protože je velmi jednoduchý a intuitivní. Velmi snadno můžete ve vašem mixu vytvořit místo pro váš kopák za pomoci několika přednastavených hlasitostních křivek. Kickstart stojí kolem 260 korun, určitě jeho koupí neprohloupíte!

Ke stažení zde. Cena: 260 Kč

6. Kontakt

Profesionální sampler od Native Instruments nabízí širokou škálu opravdu špičkově znějících nástrojů. Kromě několika fantastických samplů a nástrojů, které dostanete ke Kontaktu zdarma si vaši databázi můžete kdykoliv rozšířit. Nabídka samplů a profesionálně nahraných nástrojů je v případě Kontaktu opravdu velmi velká a za rozumnou cenu. Můžete tak velmi jednoduše získat velmi realisticky znějící nástroje a samply té nejvyšší možné kvality. Nástroje a samply z tohoto sampléru velmi často uslyšíte v produkci KSHMR, který používá různé orientální nástroje, housle a kytary právě z Kontaktu.

K zakoupení u nás v sadě Komplete:

Komplete 11 Select - 4 480 Kč

 

Komplete 11 - 15 290 Kč

 

 

Komplete 11 Ultimate - 30 820 Kč

 

7. Sausage Fattener

Velmi netradiční a trochu vtipný plugin z dílny Dada Life nabízí velmi rychlé zlepšení vašeho zvuku! Perfektní plugin pro jednoduché nakopnutí vašeho mixu. Tento plugin kombinuje kompresi, saturaci, stereo enhancer a ještě pár věcí - to vše ukryté v jednom knobu. Při otočení tohoto knobu se dějí zázraky!

Ke stažení zde. Cena: 860 Kč

8. Valhalla Room

Jeden z nejoblíbenějších reverbových pluginů dnešní doby. Za 50 dolarů dostanete fantasticky znějící ozvěny, které velmi oživí a zlepší váš mix! Valhalla Room je velmi jednoduše nastavitelný algorytmický reverb, který má několik vychytaných presetů. Stačí si jen vybrat :-)

Ke stažení zde. Cena: 1 100 Kč

9. Izotope Ozone 8

Profesionální masteringový plugin Izotope Ozone je víceméně jediným pluginem, který by vám měl stačit na perfektně znějící master. Izotope Ozone je kombinace několika pluginů dohromady, naleznete zde ekvalizér, limitér, multiband kompresor, velmi oblíbený multiband stereo enhancer a nebo masteringový reverb, který přidá vašemu finálnímu mixu trochu na opravdovosti. Při pohledu na cenu se sice trochu tají dech, ale je potřeba si uvědomit že se jedná o kolekci více špičkových pluginů v jednom! Izotope Ozone můžete zahlédnout například ve videích ze studia Martina Garrixe.

Ke stažebí zde. Cena: 8 800 Kč

10. Fabfilter Pro-Q

Jediný ekvalizér který potřebujete, špičkový čistý zvuk, intuitivní ovládání a šikovná funkce poslechu konkrétního frekvečního rozsahu dělá Fabfilter-Pro Q jedním z nejoblíbenějších ekvalizérů. Tento ekvalizér také umí ekvalizovat nejenom jednotlivé strany (pravá, levá), ale i stereo a mono signál.

Ke stažení zde. Cena: 3 900 Kč

Vytisknout