Beatport přinese streamování do DJských softwarů.

Pulselocker, streamovací služba, která umožňovala DJům hrát songy v plné kvalitě z online knihovny v jejich DJ softwarech bez zakoupení, pouze s "přeplatným" si našla nejednoho fanouška. Projekt byl v listopadu 2017 ukončen téměř bez jakéhokoliv vyjádření. Vypadalo to na konec streamingového modelu pro DJe. To však nyní Beatport otočil o 360 stupňů.

Mail, který jsme minulý rok ve své schránce uvítali všemi deseti! Beatport, jeden z gigantů v hudebním průmyslu, oznámil akvizici Pulselockeru pod svá křídla. Znamená to tedy příchod streamování hudby z Beatportu uvnitř Rekordboxu, Serata, Traktoru? Věříme, že ano, jelikož takhle fungoval i Pulselocker, jen s vlastní knihovnou. Beatport je sám o sobě trochu větší pán v průmyslu a odkoupení je výborným krokem pro vytvoření funkčního modelu streamingu pro DJe, tak naopak i pro labely a umělce, kde Beatport má rozhodně slovo a pozici. CEO Beatportu Robb McDaniels se vyjádřil Billboardu následovně:


“Pulselocker spent years developing an innovative solution that provides DJs with the flexibility to access the content they want when they want it — all through the DJ software they want to use — while providing copyright holders with the security and tracking mechanisms to calculate royalty payments,” said McDaniels in a statement. “Beatport is committed to delivering the best tools to create a more seamless and interoperable user experience for our massive ecosystem of DJs, and Pulselocker accelerates our timeline to deliver just that type of product.”


Spekulace také naznačují, že se nebude jednat o Beatport-Pulselocker, ale jiný název pro celý streamingový projekt, jelikož Pulselocker zkoušel nakopnout svůj business v roce 2012, poté 2015 až nakonec ukončil své působení a "zavřel" v listopadu 2017. 

Knihovna Pulselockeru uvnitř Rekordboxu, jednoduše pustíš song z "online knihovny" v plné kvalitě.

Z interních zdrojů jednoho hudebního blogu si však už nyní troufneme tvrdit, že Beatport pro nás v Q4 roku 2018 chystá subscription model, který za měsíční poplatek umožní stahování xxx tracků za měsíc s limitem na počet stažení. Krásně do toho zapadá i nyní zveřejněná informace o chystaném "Beatport Pulselockeru". Krátký souhrn na webu Beatportu.

Beatport dle všeho během Amsterdam Dance Eventu (ADE) oznámí další informace ohledně svého záměru "Beatport 2.0" aneb upravení stávajícího modelu "zakup a hrej" na "předplať si a hrej cokoliv" vzhledem k aktuálnímu trendu Spotify a Apple Music. Přestože Beatport není v černých číslech, krok jako tento dokáže hodně rozčířit vody mezi DJs a tak se snad dočkáme od všech DJs plné kvality tracků a žádné "Hardwell On Air" jingly v nacpaném klubu. Proč? Představte si, že songy, které teď hledáte a kupujete za 1000,- měsíčně celkem, budete mít za 200,- předplatné a ještě toho můžete mít, kolik si jen zamanete. A že toho Beatport ve svém arzenálu má! Tak už ať je to tady a Beatport nás nenatahuje jen.

Vytisknout