Český průvodce: Engine DJ

Pokud si čteš tento článek, zřejmě víš, co je Engine a jak funguje - to přeskočíme. Začneme tedy fakty, stručně, jasně, výstižně!

Až do teď jsme mohli používat software Denon DJ Engine Prime, který vyvíjela přímo značka Denon DJ a byl její součástí. To se mění a nově pojmenovaný Engine DJ je samostatná značka, která se bude soustředit na vývoj softwarových záležitostí pro techniku Denon DJ.

Desktop a OS, jaký je v tom rozdíl?

Pro úplnost - Engine DJ má celkem 3 produkty: Desktop, OS a Lightning (k tomu se dostaneme později). Zatímco Desktop slouží pro instalaci na našich PC a Mac počítačích, OS je verze určená dovnitř DJ techniky Prime (Prime GO, Prime 2, SC6000…).

V desktopové verzi nově přibyla například historie, export dat ze SoundSwitch, kompatibilita s M1 chipy nebo podpora importu Memory Cue bodů, smyček nebo Hot Cue bodů a smyček pro tracky z Rekordboxu.

Nový vzhled i databáze

Celý Engine DJ byl přepsán a vychází jako verze 2.0.0. Ta je graficky mnohem čistší a nabízí rychlejší orientaci i workflow při přípravě tracků. Navíc se zrychlila analýza, vyhledávání i stabilita celého softwaru. Jo a objemově zabere nová verze méně místa na disku.

Drag and Drop import složek

Nová killer funkce, o které si Serato nebo Rekordbox mohou zatím nechat jen zdát. Drag and Drop přetahování hudby do Enginu DJ. Vtip je v tom, že pokud máte v počítači složku s hudbou, která má navíc další vrstvy (podsložky), po přetáhnutí vytvoří Engine DJ přesně takovou strukturu, jakou máte na svém pevném disku včetně všeho uvnitř.

Jednoduše, pokud máme složku “Music” a v ním podsložky s tracky např. “House”, “EDM”, "R’n’B” a složku “Music” přetáhneme celou do Enginu DJ, vytvoří se automaticky všechny podsložky i s hudbou.

Bezdrátový Ableton LINK

Představte si, že vedle DJ techniky máte na stole ješte svoje MPC nebo počítač na kterém běží Serato DJ Pro, Rekordbox DJ či Ableton. Díky funkci LINK můžete synchronizovat všechna zařízení do stejného tempa i gridu.

Vlastní ovládání světel

Engine DJ nyní nově obsahuje vestavěný SoundSwitch. Můžete tak přímo z DJ techniky ovládat světla díky hudbě, kterou hrajete. Buď přes klasické DMX nebo můžete bezdrátově připojit i svoje osvětlení Philips Hue. Vybrat si můžete ze dvou módů SoundSwitch - Basic a Pro.

Nové Control menu

Nekonečnému scrollování v nastavení techniky je konec. Engine OS nabízí velmi jednoduchou a přehlednou swipe-down lištu s nastavením streamovacích služeb, účtu, nahrávaní i nastavení.

Playlist deck

Co si takhle pustit playlist a nechat jej kontinuálně přehrávat? Engine OS umí přiřadit deck k playlistu a přehrávat automaticky jeden track za druhým. Nastavit se dá i automix s délkou přechodu. Tuto funkci podporují zařízení Prime GO, Prime 2 a Prime 4.

Jako třešnička na dortu působí demo tracky, které jsou součástí každé OS verze Engine DJ. I když ve vaší technice nemáte zapojený žádný zdroj, můžete si díky nim všechny funkce otestovat :-)

Mrkni na oficiální obsah Enginu DJ

Vytisknout