"QUANTIZE" na CDJ a k čemu je? Profi DJ Tutoriál

 

Otevřít parádní prodejnu v Brně, to byl jeden z cílů Profi-DJ na tento rok. V rukávu toho máme nachystáno ještě spoustu, dnes však vytáhneme další kartu a to novou rubriku magazínu - tutoriály. V této rubrice postupně najdeš nové tutoriály od nás (české) od úplných začátků až pro pokročilé a nerdovské věci, které tato digitální doba nabízí pro dje a producenty! Ano i producenty, kompletní video-tutoriály na 2 z nejpouživanějších DAW současti, review pluginů, tipy a triky. Ale pěkně popořadě. Začneme s užitečnými funkcemi na přehrávači Pioneer CDJ 2000 Nexus2.

Co je to Quantize? Jedná se o funkci na CDJ a kontrolérech DDJ, která hold trefuje první dobu (nebo 1/2, 1/4, 1/8) podle gridu songu, který je analyzovaný přes rekordbox. V následné video ukázce je využití při hotcues. Funkci lze však využít například i na loopování, hledání a nastavování cue pointu a hold vždy s trefíme na první dobu. 

Využití? Pusť si track, srovnej ho a pak přes quantize můžeš skákat mezi HotCues a stále budeš mít srovnáno stejně (za předpokladu quantize 1/1 nebo správně načasovaného stisku u nižších hodnot). Zároveň je quantize například i na efektové jednotce mixážního pultu DJM, který pak drží parametry efektů taky na první dobu, o tom ale v jednom z dalších tutoriálů ;) 

Vytisknout