Co si myslíme o Denonu DJ Prime 4?

Denon DJ 17.1.2019 představil novou konzoli. Nese označení Prime 4 a jde o samostatný 4-deckový all-in-one systém. Přehrává MP3, WAV, FLAC, ALAC, umí importovat playlisty z Rekordboxu, Serata DJ, Traktoru i iTunes. Na palubě najdeme 10" dotykový display, který zobrazí všechny 4 decky a ještě zbyde místo pro knihovnu. Má ondoard efekty i samostatné vstupy Line/Phono. Je toho spoustu a ještě víc!

Bez kompromisů

Denon DJ to vzal z gruntu a přidal do Prime 4 snad úplně všechno, co by DJ mohl potřebovat. I to, na co si uživatelé Pioneeru DJ stěžovali a co si přáli od nových konzolí. Tyto věci obdivujeme:

- 4-jádrový procesor, který dokáže tracky v reálném čase analyzovat.
- Zone OUT, tedy samostatný výstup, který není vázán na Master ani Booth a je ideální k pouštění podkresové hudby do další místnosti.
- Dvířka na spodní straně pro umístění externího HDD klidně o kapacitě 1TB.
- 2 nezávislé mikrofonní XLR/TRS kombo vstupy s EQ nebo efekty.
- 4 USB sloty (2 na horní straně a 2 zezadu) + 1 slot na SD kartu.

Tohle dle nás dělá Prime 4 prozatím nejlepší strojem pro mobilní i klubové DJe, kteří si na akce nosí svoji vlastní DJ techniku. Hravě strčí do kapsy všechny konkurenty a hodí se snad na všechny typy kulturních akcí.

Pioneer DJ je pozadu

Porovnejte si na obrázku modely Pioneer DJ XDJ-RX2 a Denon Prime 4. RX2ka byla na trhu první a je vidět, kde se Denon inspiroval. Denon také moc dobře ví, že RX2 je jednou z nejoblíbenějších a nejuniverzálnějších konzolí. Vzal to, co se u RX2 osvědčilo a přidal několik svých nových funkcí.

Uznáváme, že v tuto chvíli je Denon dál. Má stand-alone 4-kanálovou konzoli s velkým množstvím funkcí a softwarem, ze kterého mohou hrát úplně všichni (i zarytí zastánci Pioneeruv

(rozdíl mezi Prime 4 a XDJ-RX2 je hlavně v počtu kanálů na mixážním pultu)

Ale NXS2 se nedá porazit

Bohužel to, co se dá říct na konzolovém poli se nedá říct na poli playerů a mixážních pultů. Denon se snažil přiblížit řadě NXS2 od Pioneer DJ. Hype byl ze startu fakt obrovský a my všechny modely zkoušeli (SC5000 i SC5000M). Bohužel si Denon zlomil vaz neustále se opakujícími chybami, nevychytaným softwarem Prime nebo firmwarem uvnitř playerů SC5000. Celý setup Prime od Denonu je super pro DJe, kteří si jej nosí všude s sebou a zvyknou si na jeho prostředí. Do klubu ale pořád patří a ještě minimálně několik let bude patřit Pioneer s řadou NXS2.

Vytisknout