EVE Audio, volba profesionálů

Značka, kterou u nás málokdo zná. Svými produkty ale překračuje jednoho konkurenta, v oblasti studiových monitorů, za druhým.

Kde se značka vzala?

Historie firmy se nepřímo začala psát už v roce po roce 1980 v Berlíně. Tehdy Roland Stenz, budoucí ředitel firmy ADAM Audio (výrobce kvalitních studiových monitorů německého původu), později také EVE Audio, pracoval ve společnosti Rundfunk. Po desítkách let zkušeností v audio technice v roce 2010 odešel z ADAMu aby založil firmu novou, ano, EVE Audio.

Společnost byla založena se stejným zaměřením jako ADAM, čili výroba high-end studiových moniotrů. Pro odpověď na otázku proč EVE Audio bychom také nemuseli daleko. To je ale vše, co ADAM a EVE spojuje. Inženýři se po množství experimentů rozhodli pro radikální krok. Ikdyž se stavělo na znalostech Rolanda, nové monitory EVE jsou navrženy a konstruovány naprosto znovu. Použity jsou navíc nové technologie i materiály. To vše je zabaleno do naprosto precizní něměcké výroby.

V současné době jsou nabízeny 3 řady monitorů od malých domácích studií, přes producenty na cestách až po hlavní monitory pro nejnáročnější aplikace.

Řada SC20x

Monitory této řady se dodávají o rozměrech reproduktorů 4, 5, 7 a 8 palců o výkonech od 100 do 200W a jedná se o 2-pásma.

Použivají zcela nový SilverCone basový reproduktor se strukturovanou membránou, která je podporována propracovaným systémem magnetů s 1" cívkou. To způsobuje vytvoření větší lineární hlasitosti a lepší dynamiky, než by se zdálo.

Nově je použit také AMT tweeter RS1 a RS2, který je patentovnou technologií která má za výsledek špičkové výsledky ve vysokých pásmech.

A samozřejmostí je také DSP jednotka, která jedním stistknutím knoflíku dovoluje přístup k několika různým filtrům, které výborně napomohou přizpůsobení moniotrů na daný prostor.

Řada SC30x

Monitory této řady se dodávají o rozměrech reproduktorů 2x 5 a 7 palců o výkonech od 150 do 250W a jedná se o 3-pásma.

Tyto třípásmové systémy využivají stejné technologie jako předcházející řady SC20x. Navíc má každá jednotka (woofer nebo tweeter) svůj vlastní zesilovač. Tím dokáží naprosto přesně pokrýt určitý frekvenční rozsah tak, aby se jednotlivé frekvence nekřížily. Výsledkem je pak dokonale čistý a průhledný zvuk.

 

Řada SC40x

Monitory této řady se dodávají o rozměrech reproduktorů 2x 7 a 8 palců + 5 palců mid o výkonech od 600 do 800W a jedná se o 4-pásma.

Kromě stejných funkcí jako řady předešlé a vylepšeném výkonu i rozsahu nebo použití tweeteru RS3 se liší jednou věcí. Na první pohled je střed monitoru pokryt hlinikovým plátem. To má důvod. Střední částí jde rotovat a tak se dá monitor použít buď na výšku, či na šířku.

Řada subwooferů TS1xx

Subwoofery nesou název TS, který vyplývá ze zkratky (ThunderStorm). Vyrábí se ve veliksoti reproduktorů 7, 8, 10 a 12 palců o výkonech od 100 do 400W.

Zde je použita nová technologie pasivního tlumiče, který nahrazuje Bassreflex. Díky této konstrukci úplně zmizí veškerý slyšitelný hluk, způsobený prouděním vzduchu.

Každý takovýto subwoofer umožňuje detailní ovládání jednotlivých prvků, jako jsou přepínatelné satelitní filtry (plný rozsah až do 80 Hz), přepínač fáze (0°,180) nebo variabilní frekvenční filtr (60 - 140 Hz). To umožňuje plné přizpůspbení dané místnosti.

Každý také disponuje dálkovým ovladačem pro pohodlné ovládaní z pracovní židle.

Pro koho se hodí?

Společnost EVE Audio si nehraje s žádnými kompromisy, její produkty jsou sestaveny do naprostého detailu tak, aby vyhověly nejnáročnejším požadavkům zákazníků. Hodí se proto pro zvukové nadšence (audiofily), kteří se nebojí investovat do špičkového zvuku a také pro profesionální studia, pro která byla vytvořena.

Podívej se na všechny produkty EVE Audio.

Vytisknout