Jak chtěl David Guetta ukrást slávu Swedish House Mafii

Swedish House Mafii a ani jejich track One nemusíme dlouze nikomu představovat. Legendární skladba, která zásadně ovlivnila vývoj elektronické muziky, udala směr house music na několik let dopředu a ze tří švédských producentů Axwella, Ingrossa a Steva Angella udělala přes noc celebrity světového formátu.

Víte však, že chybělo jen velmi málo a vše mohlo být zcela jinak?

David Guetta, který slyšel track One ještě před jeho vydáním se rozhodl “ukrást” si slávu této skladby pro sebe. Velmi rychle vytvořil track s názvem 50 Degrees, který se velmi, ale opravdu velmi podobá právě skladbě One. Posuďte sami:

Naštěstí švédové se o tomto záměru Davida Guetty dozvěděli a stihli dokončit a vydat track One dříve.

Samozřejmě jak to celé bylo doopravdy můžeme jen spekulovat. Nicméně, pokud si pamatujete videoklip k singlu One, na konci videa můžete zahlédnout muže, který praští DJe a “ukradne“ samplér Teenage Engineering OP-1, ze kterého byla tato skladba ve videu reprodukována. Tento muž má na rameni velmi povědomé tetování...

Může to být jen náhoda?

(V oficiálním videu na Youtube je tohle tetóvání už cenzurováno, nicméně pokud si dohledáte některý starší upload na původní verzi bez cenzury, tetování najdete.)

Víte také, že vokál k tracku One, který má na svědomí Pharell Williams byl původně určen pro úplně jinou skladbu? Švédové však tuto skladbu nikdy nedokončili. Během práce na One Axwell vyzkoušel vložit tento starý vokál právě do této skladby a pomocí Melodyne jej upravil do podoby, kterou už všichni znáte. Takže pokud vám v “šuplíku” doma leží několik nedokončených skladeb, nezoufejte. Nikdy nevíte, kdy se vám to může hodit.

Tady ještě přikládáme originální klip One, ve kterém je tetování cenzurováno: 

Vytisknout