K čemu slouží DI box?

Zvukaři, hudebníci i DJové, už jste se také někdy podivovali k čemu jsou na vaší stagei umístěny podívné malé krabičky, do nichž je zapojena kytara nebo mixážní pult?
 
Jsou to DI boxy. Signály z elektrických nástrojů jako je kytara, klávesy atd. obvykle mají výstup o nízké hlasitosti a vysoké impedanci, který nelze uvést ve vzájemný soulad s nízkoimpedančním symetrickým mikrofonním vstupem na profesionálních mixážních pultech. Navíc tyto signály nelze vést po dlouhých kabelech bez degradace a vážné ztráty úrovně.

DI box převede takovýto signál do vhodnější formy bez jeho zkreslení nebo úpravy signálu již v nástroji. Zároveň by nás měl osvobodit od problémů spojených se zeměním a napájením.
 
Pasivní DI boxy mají omezené možnosti použití, protože při kytarových aplikacích nevyhnutelně ovlivní zdroj signálu a také může způsobovat útlum signálu až 20 dB. Jediný způsob, jak zajistit bezpečný a předvídatelný způsob zapojení těchto nástrojů, je použití aktivního DI boxu se vstupním zesilovačem napájejícím výstupní transformátor.
 
Použití však zdaleka není limitováno na kytary nebo klávesy. Doporučujeme AR-133, který je vhodný kdykoliv je důležité správné impedanční a úrovňové přizpůsobení, pro oddělení signálového zdroje nebo při použití dlouhých kabelů.
 


AR-133 splňuje všechny předpoklady pro aktivní DI Box a ještě mnohem více.

- Přepínatelné vstupní zesílení:

- 0 dB pro kytarové snímače
-20 dB pro linkové signály
-40 dB pro signály ze zesilovače

- Srovnává úrovně a impedance bez ztrát a zatížení zdroje signálu
- Dokáže napájet velmi dlouhé kabely
- Napájení phantomem nebo baterií
- Automatické přepnutí na baterii v případě selhání phantomu
- Paralelní „Link“ výstup pro přímé propojení se zesilovačem
- Paralelní vstup XLR pro konverzi nesymetrických výstupů na symetrické
Vytisknout