NAMM 2017 a vše důležité z něj.

Představování novinek v audio-vizuálním průmyslu má už pěknou řádku let svůj harmonogram. Po celém světě se konají výstavy, kde výrobci prezentují svoje novinky - první zastávkou v každém novém roce je NAMM (veletrh konaný v Anahaimu v Californii.

Netrpělivě každý veletrh sledujeme a na našich sociálních sítích přinášíme čerstvé novinky. A že toho NAMM 2017 nepřinesl málo.

Denon pěkně zazářil!

Po dost dlouhé době představil Denon svoji novou řadu přehrávačů a mixážního pultu. Povídá se, že na vývoji pracovalo dost inženýrů ze skupiny InMusic a bývalých zaměstanců značky Pioneer DJ. A rovnou se jedná o zařízení, které v mnoha ohledech převyšuje konkurenční Pincek.

SC5000 Prime

Fakt velký a od pohledu kvalitně zpracovaný mediální přehrávač. Nabízí velkou dotykovou obrazovku a výkonný procesor, díky kterému má display 55 fps, rychle načítá tracky a bez problému zvládne funkci Dual Deck (tedy pustit 2 tracky najednou z jednoho playeru). Na svém těle pak ukrývá další vychytávky. Líbí se nám slot na USB a SD z přední strany, přičemž ze zadu jsou další 2 USB porty. Vůbec poprvé se zlepšuje také středový display uprostřed jogu, který díky vysokému rozlišení umí zobrazovat Cover Art načteného tracku (dost dobré!).

Stanovená cena na 47 990 Kč a dostupnost okolo dubna 2017.

Engine Prime

K novým playerům musel přijit také nový software pro analýzu a managment tracků. Jmenuje se Engine Prime a od prvního pohledu připomíná druhou stranou používaný Pioneer DJ Rekordbox. Stejně jako Rekordbox umí přehrát 2 tracky zároveň, aby si DJ mohl zkusit přechod, analyzuje Key, Grid, zvládne 8 Hot Cue bodů a podle prvních videí vypadá, že jede velmi plynule. Nechme se překvapit :-)

Spolu s přehrávačem SC5000 představil Denon také svůj nový mixážní pult X1800 Prime a gramofon VL12 Prime. Nejsou to však novinky, o kterých by se dalo něco převratného napsat. X1800 je Klasický 4-kanálový mixážní pult se dvěma USB porty, Beat efekty a sekcí Sweep, která má narozdíl od jiných pultů zvlášť filtry a dry wet knob pro každý kanál. Gramofon VL12 pak zauje snad pouze podsvětleným talířem a novým designem drážkování talíře (jsme zvědaví, jak se na něj bude hrát).

Akai se vrací k hardwarovým samplerům

Na tohle jsme se těšili! Akai před dobou opustil svět MPC, aby se v roce 2017 mohl vrátit silnější než kdy jindy. Nové modely MPC X a MPC Live jsou doslova pecka. Jedná o profesionální pracovní stanice pro samplování, tvoření a beatu. Pěkně po staru si tak můžete vyripovat staré desky a díky silným procesorům uvnitř a dotykovým displayům zvuky zakomponovat do úplně nové skladby. To vše ve vysoké zvukové kvalitě a na intuitivním workflow.

Stanovená cena MPC X je na 45 790 Kč, MPC LIVE pak 26 990 Kč a dostupnost okolo dubna 2017.

Reloop upgradoval vlajkovou loď řady RMX

Německá společnost Reloop, která začínala na low-endových přístrojích pro DJe stoupá každým rokem výš a výš. Vždyť jejich gramofony patří k nejpoptávanějším modelům pro DJing současnosti. Nově představený model mixážního pultu RMX-90 DVS, jak už název napovídá, nese integrovanou zvukovou kartu pro Serato DJ a dočkal se také drobných kosmetických úprav.

Stanovená cena na 26 990 Kč a dostupnost okolo března 2017.

Spolu s novým pultem byla uvedena také nová přenoska Concorde Vibe, vlajkový model. Zajímavostí je, že všechny přenosky Reloop jsou vyráběny legendární značkou Ortofon. Model Vibe má poskytovat nejvyší možnou kvalitu zvuku, eliptický hrot. Dobře vypadá také výstupní napětí (8 mV) a frekvenční rozsah (20 Hz – 22 kHz).

Stanovená cena na 3 290 Kč a dostupnost okolo dubna 2017.

Třešnička na závěr - Pioneer DJ Toraiz AS-1

Pioneer DJ se vydává do produkčních vod a krom svémo samplaru Toraiz SP-16 teď vydává analogový syntezátor AS-1. Jedná se o plně programovatelný, čistě analogový nástroj s enginem od Dava Smitha, který je odvozen od legendárního nástorje Prophet-6. AS-1 obsahuje také 7 efektů včetně zbrusu nového distortion. Pevně věříme, že stejně jako SP-16 si i AS-1 najde místo u DJů ve studiu nebo přímo na pódiu.

Stanovená cena na 14 990 Kč a dostupnost okolo dubna 2017.

Vytisknout