Nová řada bezdrátových systémů Shure

Letos na jaře na veletrhu Musikmesse představila společnost Shure zbrusu novou řadu svých bezrátových systémů. Ty jsou konečně k dostání i  na našem trhu. Co nabízí, jaké jsou jejich ceny nebo jak se v nich vůbec vyznat? Pojďme se do toho pustit :-)

Nové bezdrátové systémy jsou určeny především pro běžné uživatele, zpěváky, DJe a hudebníky. Celá nová řada je sestavena ze tří typů a dle vložek se dělí do následujících kategorií:

Řada PG - ideální základ

Vybavena standardními hlavami Shure PG58 - ideální pro začínající muzikanty nebo karaoke. Cena této řady se pohybuje cca od 6 000 do 9 000,- Kč.


Řada SM - pro moderátory a DJe

Vybavena standardními hlavami Shure SM58 - ideální pro moderátory nebo mirně pokročilé zpěváky. Cena této řady se pohybuje cca od 7 500 do 10 500,- Kč.

 

 

Řada BETA - na pódia všem zpěvákům

Vybavena legendárními a špičkovými hlavami Shure BETA -  ideální pro náročné aplikace do klubů nebo pro pokročilé zpěváky. Cena této řady se pohybuje cca od 11 500 do 17 500,- Kč.


 

Výše jsme uvedli exemplární případy sad, které jsou rozdělené podle vložek. Aby to nebylo tak úplně jednoduché, ke každému vysílači můžeme nakombinovat různý přijímač. Zakoupit se tak dá libovolná kombinace dle potřeby. Shure tedy uvádí:

Nové přijímače

Ty jsou součástí každé sady a máme zde hned tři nové verze. Dvě analogvé a jednu digitální.

Základní analogové modely BLX4 a BLX4R spolu s dvoukanálovou verzí BLX88 pro duální sady:

 

 

Digitální přijímač GLX4D, který je určen pouze pro vyšší řadu vysílačů SM a BETA:

 


GLX4D navíc obsahuje vychytávku, která se týká ladění frekvencí, kdy vysílač komunikuje obousměrně. Tedy jak z vysílače do přijímače, tak z přijímače do vysílače. Neustále scanuje volná pásma a v případě přerušení nebo zadušení signálu přiřadí automaticky mikrofonu novou frekvenci. Takže prakticky bez ztráty signálu je možné sadu použivat bez toho, aby uživatel musel cokoli přenastavovat a přerušilo se tím účinkování.

Souhr a všechny potřebné odkazy

Nové bezdátové sady Shure nás opravdu velmi mile překvapily. Jednak svoji variabilitou, kdy se dá prakticky na jakoukoli aplikaci najít ideální sada (to platí jak pro kytaristy, zpěváky, moderátory, tak pro mobilní DJe nebo hudebníky) a hlavně svojí přijatelnou cenou. Už neplatí, že se za velmi kvalitní bezdrátový mikrofon musí platit desítky tisíc, Shure je toho důkazem.

Všechny nové bezdrátové sady již máme v nabídce. Pro přehlednost ještě přikládáme odkazy na samostatné přijímače a samostatné vysílače Shure.

Vytisknout