Nové monitory Akai řady RPM

Líbívá červená barva, slušný výkon a úplně nové funkce, na které nejsme od standardních monitorů zvyklí. Málé modely RPM3 se staly oblíbenými hlavně díky svojí ceně, jsou navíc prodávány v páru. Proto se zřejmě Akai rozhodl jít o kousek dál, výš a uvádí do prodeje RPM500 a RPM800.

Co čekáš od studiovek?

Pokud skládáš hudbu, mezi nejdůležitejší parametry bezesporu patří výkon a frekvenční rozsah, který je úměrný velikosti reproduktorů v těle monitoru. Nové modely nabízí tyto parametry:

RPM500 RPM800
Výkon: 90W (50W LF + 40W HF) Výkon: 120W (80W LF + 40W HF)
Frekvenční rozsah: 50 Hz až 30 kHz Frekvenční rozsah: 38 Hz až 30 kHz
Velikost reproduktorů: 5,25" woofer + 1 ¼" tweeter Velikost reproduktorů: 8" woofer + 1 ¼" tweeter

Nové a neotřelé funkce

Monitory mají hned několik novinek oproti konkurenci. Na HF Trim, MF Boost a LF Cut Off nebo další (podobné) funkce pro úpravu frekvencí jsme zvyklí, novinkou je například:

  • ochrana přepětí
  • čidlo proti přehřátí
  • vestavěný limiter

Dříve zmiňované ekvalizační funkce slouží pro přizpůsobení monitorů se různým prostředí studií nebo domácností. Nové funkce mají studiovky spíše chránit před výkyvy napětí, vysokovu teplotou nebo přílišnou hlasitostí.

Konektivita

Zadní panel kromě mohutného pasivního chladiče, který je patrný na první pohled obsahuje také množství konektorů:

  • XLR (kombinovaný s Jack 6,3 TRS)
  • cinch

Dostupnost a cena

Monitory Akai RPM500 a RPM800 se začnou prodávat od prosince 2013. Jejich aktuální ceny najdeš už teď v našem katalogu, kdy je uvolňujeme jako předobjednávku.

Zaujaly tě studiovky? Registruj se a sleduj je pomocí našeho hlídacího psa ;-) Na změnu dostupnosti tě pak sami automaticky upozorníme.

Vytisknout