Nové Pioneer kontrolery pro Rekordbox!

 

To jsou ony, dva nové kousky od Pioneeru pro rekordbox DJ!

Pioneer přináší DDJ-RR a DDJ-RB jako update ke starším modelům (DDJ-SR a DDJ-SB2). Oba novější kousky mají značné vylepšení oproti předchozím modelům. Vypichněme hned tu první změnu - plná podpora rekordbox DJ softwaru a tímpádem začátek konce spolupráce Pioneer vs Serato.

Rovnou k věci, DDJ-RR jako větší a vybavenější brácha z nové série nabídne plnou výbavu a kontrolu jak pro mobilní DJe, klubové DJe tak i domácí nadšence. Je to tu - 3 korekce na mikrofon uvnitř programu. Problém pro mnohé mobilní dje vyřešen. RRko má rovněž o něco větší knoby a jogy s nastavitelným středem jak je vidět ve videu. XLR Master! Ano, k RCA masteru přibyl update na XLRka plus klasika 1/4" Booth na odposlech. Novým prvkem je rovněž i "Needle Search" strip, umožňující rychlý přesun po skladbě. Sequencer tlačítka z Rekordbox DJ a podsvícené RBG pady si též našli cestu na DDJ-RR.

K mladšímu bráchovi - DDJ-RB - jakožto updatu předchozí SB2ky máme taky pár novinek na vypichnutí. 8 padů už známe, ale nyní k nim přibyly tlačítka Play a Cue zvlášť mimo pady, což bylo v předchozím modelu docela nešťastně vyřešené. Jinak zůstáváme při stejné výbavě pro první krůčky v DJingu.

Oba kontrolery přichází s možností "PC Master output" v Rekordbox DJ, což umožňuje posílat výstup ze SW do výstupu z notebooku, zatímco můžete připoslouchávat druhý track přes sluchátka na kontroleru. Ptáte se k čemu to je dobré? Může nastat situace, kdy zvuk pouštíte jen z notebookových repráků například doma nebo na cestách a rádi byste si připoslechnuli druhý track - šup a je to vyřešeno.

Jen dodejme, že k oběma kontrolerům je plná verze softwaru Rekordbox DJ gratis ;)

 

Vytisknout