Novinky Native Instruments podzim 2018

Native Instruments si příchystali velký update pro spoustu produktů a tento podzimní novinkový balíček stojí za to. Podívejme se, co vše je nového.

KONTROL S4 MK3

Nová generace legendárního a průkopnického 4-kanálového DJ kontroleru Traktor Kontrol S4.

Motorizované jogy od Native Instruments - ano je tomu tak. Nová Kontrol S4 MK3 je vybavena novou technologií "Haptic Drive". K tomu display s informacemi o tracku, nové "color" efekty, změna rozložení, rozšířené vstupy a výstupy a kompletně nový software Traktor Pro 3. Mno pojďme se na to podívat podrobněji.

Layout a design

Pokud se podíváte poprvé na novou Kontrol S4ku, zaujme hlavně design "technologické mašinky". Žádné kulatinky tvary, pěkně z ostra a vše na svém místě. Jednou z hlavních novinek je změna ze zrcadlového rozložení na standartní - pitch fadery pěkně dlouhé, tak jak má být a na pravé straně od jogu. K tomu dedikované velké tlačítka na Cue-Play. 

Display je dalším super vylepšení oproti předchozí generaci. Nejužitečnější info je přímo zobrazeno na kontroleru - jedná se o název tracku, průběh tracku - vlna, cue pointy, tónina, bpm, čas do konce a klasiku délku smyčky/loopu. Dva otočné encodery jsou jako na předchozím modelu: délka loopu, aktivování a deaktivování loopu; druhý pro pohyb v tracku o délku loopu. 

Jogy

Motorizované v plné polní s novou technologií "Haptic Drive". Velká novinka a jedna z hlavních features na Kontrol S4 MK3. Co skrývá ona Haptic Drive technologie? Jedná se o řekněme force feedback podobný jako na Playstationu. Při přejetí přes cue pointy, loopy se z jogu ozve vibrace, která jde hezky cítit, takže nemusí sledovat display.

Jedná se o 5,5" velikost "talíře", který můžeme přepínat mezi 3 mody:

Jog Mode:

- Tradiční jogwheel funkce, kdy se nic netočí a funguje stejně, jako například CDJ jog.
- V tomto modu dorovnáváme na bocích jogu a přidáváme/ubíráme dočasné tempo hraného songu.

Vinyl Mode: 

- Je libo malý gramofon pod vašima rukama ovládající decky v Traktoru? Proč ne.
- Zpomalit nebo přidat pro srovnání přes talíř jako na gramcích.
- Rychlost rozjezdu a zastavení lze nastavit v programu, tímpádem si - můžete najít nejvhodnější kombinaci pro váš styl hraní. 
- Jog se otáčí na základě aktuálního tempa tracku v %. 

 

Grid Mode:

- Tímto módem lze rychle nastavit první beat a upravit tempo daného tracku přes jog. S feedbackem z jogu očekáváme opravdu přesnou práci.
Native Instruments si od této nové technologie force feedbacku slibuje hodně do budoucna viz jejich vyjádření:

“Interfacing software and hardware within Haptic Drive™ technology means that its functionality can be expanded, and will grow over the course of future updates, giving DJs even more ways to interact with their music.”

Mixer FX 

S novou verzí Traktoru PRO 3 přichází i extra efektová jednotka pro každý kanál přes Filter Knob nazvaná Mixer FX. Na výběr je ze 4 různých efektů-presetů, které kombinují několik parametrů pro rychlé nájezdy, filtrované delay atd. Každý kanál má svůj Filer knob, který může fungovat jako klasický Filter nebo slouží k daným efektům, navíc pod knobem se nachází tlačítko na vypnutí a zapnutí efektu/filteru. Uživatel si také volí, který z 8 efektů nebo 3 filterů bude uložen na jakém FX Select presetu (1-4).

Browser

Podstatný update na layoutu je i vylepšený browsing v kolekci, playlistech softwaru. Podobné funkce, jak je známe z velké S8ky. Jeden encoder na browsing, preview, tlačítko na otevření browseru v softwaru a zkratka na favourites.

Vstupy a výstupy

Native Instruments dbá na to, aby nová Kontrol S4 byla použitelná v co nejvíce setupech a případech zapojení. Proto také nabízí rozšířený počet vstupů a výstupů. Jmenovitě čtyři RCA vstupy, kde dva z nich můžou být využity jako Phono vstupy pro Traktor Scratch. S4 může být použita jako standalone mixážní pult. Standartem jsou 2 master výstupy, RCA a XLR doplněné nově o odposlech (booth) přes velké jacky. Dva mikrofony určitě také najdou nejedno využití. A jako třešnička na dortu je USB hub port, který umožňuje napájet a připojit další kontrolér přímo do S4, takže ušetříte jeden port v notebooku.

Zvuková karta je již klasikou na vysoké úrovni u Native Instruments, nejinak tomu je i u Kontrol S4: 24-bit / 96-kHz v plné polní.

Traktor PRO 3

Nejnovější kousek tohoto legendárního softwaru pro digitální DJing je součástí balení. Vylepšený user interface, rychlejší processing audia i vylepšený time-stretching pitche u tracků. Kontrol S4 podporuje DVS přes gramofony s control vinylem. Plně vybavená verze se všemi vychytávkami od remix decků, přes pokročilou synchronizaci, Ableton Link až po Flux mode, díky kterému můžete scratchovat a track stále v pozadí bude držet pozici.

Shrnutí je pěkně vidět v produktovém videu níže:

 

KONTROL S2 MK3

Nová generace oblíbeného 2-kanálového DJ kontroleru TRAKTOR KONTROL S2. Mladší brácha velké Kontrol S4 MK3 od Native Instruments.

Zaměřen na portabilitu. Kontrol S2ku MK3 vemete kamkoliv a odehrajete klidně i celovečerní akci. Kontrolér je napájený přes USB, lehčí, než předchozí generace, disponující plnou podporou pro iOS aplikace, které teprve budou představeny. Viz zadní konektor iOS na S2.

Stejně jako je tomu u S4 MK3, S2 se dočkala redesignu ze zrcardlového layoutu na klasický. To znamená pitch fadery na pravé straně od jogů na obou stranách.

Novinkou je vylepšený a větší 5,5" jog (14cm). Ten má stejný feeling jako větší S4. Není však motorový a nedisponuje ani force feedback vibracemi na cue pointy.

Důležitou novinkou v novém Traktoru PRO 3 je dodatečná efektová jednotka "Mixer FX", kde je uživateli vybráno z 8 efektů a 3 filterů z výroby kombinace nejuniverzálnějších efektů uložených pod tlačítka 1-4. Na kontroléru pak po zmáčknutí příslušného efektu zaktivuje Mixer FX a přes velký "filter" knob pod ekvalizerovou sekcí může ovládat efekt.

Již zmiňovaný nový Traktor PRO 3 je součástí balení se všemi vychytávkami od sample decků po slip-flux mode, který umožní efektivní scratchování bez rozhození pozice tracku.

Maschine Mikro MK3

Maschine Mikro je perfektní první krok pro hudební producenty, kteří již používají DAW, aby měli pod kontrolou jejich proces tvorby. Umožňuje "vyťukávat" beaty a melodie a rychle vytvářet loopy a prvky, kterými obohatí svůj track. 16 tlakově citlivých padů, které fungují ve 4 módech. Disponuje malým displayem pro snadnou navigaci. Na přístroji jsou tlačítka pro rychlí přístup k nejpoužívanějším věcem.

Váš parťák ve světe beatmakingu

- Vytvářejte beaty, hrajte melodie a sestavujte skladby prakticky - ve studiu nebo na cestách
- Rychlý, flexibilní hardwarový / softwarový nástroj - k použití samostatně nebo s jakýmkoli DAW
- Zahrajte si s inspirujícími zvuky a efekty pro každý styl včetně plných verzí MASSIVE, MONARK a REAKTOR PRISM
- Nejlevnější MASCHINE vůbec

Váš Beat. Vaše cesta.

Seznamte se s MASCHINE MIKRO, flexibilním a kompaktním společníkem pro vytváření hudby s notebookem. Použijete jej k "vyťukání" beatů, hrávání melodií a sestavování stop - rychlý, zábavný a praktický. Chcete začít hned tvořit? V balíku je obsaženo vše co potřebujete, včetně nástrojů, zvuků, efektů a mocných nástrojů, jako jsou samplery a synthy na bicí.

Drum it. Play it. Sketch it.

MIKRO vám nabízí čtyři různé způsoby, jak se s hudbou vypořádat s použitím 16 padů. Drum beat v režimu Pad, s barevným rozlišováním pro kicky, snary a další zvuky. Přepněte do režimu klávesnice pro přehrávání melodií s pady. V režimu Chord je snadné vytvořit inspirativní sestavu akordů. A v režimu Step, program beaty a patterny vizuálně zobrazuje v klasickém step-sekvencer stylu na 16 padech - získáte tak vzrušující hudební výsledky snadno a rychle.

 

Rychlé loadování a prohazování zvuků

Najít, auditovat a vyměňovat zvuky bez zastavení hudby. Projděte si své oblíbené nástroje a načtěte samply, projekty a kity. Na kompaktní obrazovce se orientujte multifunkčním tlačítkem, abyste přesně věděli, co děláte a zároveň může dát plynule tvořit.

Vysamplujte jakýkoliv zvuk

Našli jste skvělý sample? Klepnutím na tlačítko Sample jej můžete rychle načíst do svého projektu ze softwaru. Nahrajte cokoli z vašeho audio zařízení, ripnět vinyl, hraje na kytaře nebo zachytit jakýkoli jiný zvuk do vaší stopy. Tvarujte a upravte samply pomocí výkonných nástrojů pro úpravy v softwaru MASCHINE.

Hrajte si se zvuky novými způsoby

Přidejte fanfáry do beatů, a melodií pomocí funkce Smart Strip. Swipujte prsty, aby jste upravovali zvuky, brnkali na strunné nástroje nebo se nechte unést efekty jako Stutter a Echo.

Realizujte své nápady díky výkonému softwaru

Vytvářejte a posouvejte se dál - od jednoho kroku k druhému a to rychle. Software MASCHINE je dodáván s výkonnými nástroji pro realizaci vašich nápadů.

Hrajte si se zajímavými zvuky a efekty

Inspiraci najdete v knihovně prémiových zvuků, samplů, nástrojů a FX, které jsou součástí MASCHINE MIKRO. Navíc je dodáván s plnými verzemi populární synthů MASSIVE, MONARK a REAKTOR PRISM.

Používejte samostatně nebo s vašim DAW

MASCHINE MIKRO vám dává vše, co potřebujete k vytváření hudby, a funguje také jako plug-in v Ableton Live, Logic Pro, Cubase, FL Studio nebo jiném kompatibilním DAW jako VST nebo Audio Unit. Použijte jej k vytváření smyček, pak s nimi ve vašem DAW pracujte, abyste rychle upravili stopy, což je obrovský přínos do vašeho setupu, ať už hudbu tvoříte jakkoliv.

Malé rozměry. Opravdové funkce.

MASCHINE MIKRO usnadňuje začít tvořit. Pokračujte hlouběji pomocí výkonných nástrojů a svých prstů.

Co je nového?

VÍCE STREAMLINED

Někdy méně je více. MIKRO je optimalizována pro vytváření hudby s notebookem a umožňuje vám soustředit se na to, co je důležité: rychlé získávání nápadů.

JEDNODUŠŠÍ

Ovládací prvky, které potřebujete, kde je budete potřebovat. Najdete vyhrazená tlačítka pro běžně používané funkce, snadno procházejte oblíbenými zvuky a přepněte mezi různými způsoby přehrávání.

VÍCE VÝRAZNÍ

Najděte nové způsoby, jak se vyjádřit. Posuňte prsty přes Smart Strip tak, aby rozezněli a upravovali zvuky nebo s kreativním nástrojem FX. Navíc, nové nové větší pady vám umožňují cítit více vaší hudbu.

Získejte pomoc s prvním beatem

Nemusíte se citit ztraceně, když zíráte na prázdnou obrazovku. Ať už děláte svou první stopu nebo chcete posunout svou hru výš, máme pro Vás řešení. Objevte exkluzivní obsah od našich odborníků z oblasti MASCHINE, který pokrývá vše od prvních kroků až do hlubokých detailů s našimi populárními TruTorialy.

Posuňte vaši hudbu dál

Komplete Kontrol S88 MK2

Nejvyspělejší midi klaviatura druhé generace nyní nově v provedení 88 kláves s FATAR kladívkovou mechanikou.V balení s celým produkčním balíkem Komplete Select zdarma.

 

Midi klaviatura umožňuje největší využití Komplete Kontrol pluginů a zvuků přes něj ovládané. Ať už jde o pokročilé akordy, automatický scale mode, arpegiátor nebo dva velké displaye zobrazující browser mezi zvuky a zároveň i jednotlivé macra zvuků uvnitř jejich pluginů (Massive interface pro příklad).

Lights Guide od NI je jedna z funkcí, která odlišuje NI klávesy od ostatních midi kláves. Při načtení jakéhokoliv pluginu se zvuky se příslušné ledky nad klaávesy rozsvítí podle funkce/zvuku, kterou mají zrovna přiřazenou. Může se jednat o červenou barvu pro kick, žlutou pro perkuze atd.

Komplete Kontrol S88 je ideálním řešením pro náročného hudebníka, který chce stejný feeling jako na klavíru, ale s neomezeným množstvím zvuků - od piána nahraného na 6 mikrofonů, přes orchestrální perkuze až po digitální multivoice syntháky. Možnost ovládat přes play/pause/restart jakékoliv podporující DAW.

 

Produkční balík virtuálních nástrujů Komplete 12 Select zdarma! NKS podpora rovněž ready!

Komplete Kontrol A25/49/61

Native Instruments představuje novou serii midi kalviatur v rozmezí 25, 49 a 61 kláves. Plná integrace s Komplete a NKS pluginy. Nově také nabušená verze MASCHINE Essentials.

Hlavní výhodou je nativní mapping pro pluginy na 8 otočných na dotek sensitivních encoderů. Zároveň jsou klávesy vybaveny malým OLED displayem, který umožňuje vyhledávání zvuků bez nutnosti sledování počítače/notebooku. Na druhou stranu je plugin výborně rozvržen pro hledání zvuků a presetů za pomocí zkratek na klávesách. 

Klávesy umožňují ovládání pitche i modulationu přes mod wheely, stejně jako posuvník o oktávu níže a výše. Zároveň podporují i TRS pedál pro expresion nebo sustain skrze připojení na zadní straně kláves. 

Největším tahákem Komplete Kontrol řady jsou funkce Scale a Arp. Scale funguje jako pomocník při hraní a skládání vzhledem ke zvolené tónině. Arp je arpegiator s několika možnostmi up-down -up -down -scale. Komplete Kontrol i Maschine podporují i automatickou kvantizaci nahrané melodie nebo akordů.

Ke klávesám je v balení více než 9,7 GB zvuků, což je asi 4,500 zvuků. Serie A má vše, co potřebujete k vytvoření songu. Dva pořádné syntháky, dvě profesionálně samplované piana a mnohem více v Maschine Essentials. Pluginy se nejlépe ovládají přes Komplete Kontrol rozhraní jako standalone aplikace nebo plugin v DAW. To umožňuje plné využití všech funkcí kláves. V balení tedy Komplete Kontrol, Reaktor Prism, Scarbee Mark 1, The Gentleman, Monark a kompletní Maschine Essentials.

Kontakt 12

Vše, co potřebujete k tvorbě

Komplete je balík nástrojů, pluginů a zvuků pro umělce nebo hudebníky. Obsahuje vše, co potřebujete ke své tvorbě. Doplňte svoji knihovnu zvuků s největší aktualizací Komplete vůbec. Nové nástroje, efekty a poprvé tzv. Expansions balíčky. Komplete má vše, co pro svoji tvorbu budete potřebovat.

Vyberte si verzi Komplete

Komplete 12 je dodáván ve 4 edicích vč. nové sběratelské edice. Bez ohledu na verzi, kterou si vyberete ušetříte více než 80% ceny, než kdybyste si jednotlivé pluginy, zvuky a nástroje kupovali jednotlivě.

Co je nového?

Nejnovější verze KOMPLETE 12 Ultimate přidává dalších 16 nástrojů a efektů plus 20 rozšíření.

Komplete 12

- 100+ pluginů, přes 45000 zvuků a přes 600 GB nástrojů a efektů.
- Obsahuje KONTAKT6, THRILL, SESSION GUITARIST – ELECTRIC SUNBURST a 20 dalších rozšíření

16 orchestrálních a cinematic nástrojů

SYMPHONY ESSENTIALS – STRING ENSEMBLE, SYMPHONY ESSENTIALS – BRASS SOLO, SYMPHONY ESSENTIALS – BRASS ENSEMBLE, SYMPHONY ESSENTIALS – WOODWIND SOLO, SYMPHONY ESSENTIALS – WOODWIND ENSEMBLE, SYMPHONY ESSENTIALS – PERCUSSION, THRILL, ACTION STRINGS, ACTION STRIKES, EVOLVE MUTATIONS 2, EVOLVE MUTATIONS, EVOLVE, RISE & HIT, EMOTIVE STRINGS, KINETIC METAL, KINETIC TOYS.

16 syntezátorů

MASSIVE X, TRK-01, REAKTOR 6, FM8, ABSYNTH 5, FORM, MONARK, ROUNDS, MASSIVE, REAKTOR 6 BLOCKS, KONTOUR, RAZOR, FLESH, SKANNER XT, REAKTOR PRISM, REAKTOR SPARK.

30 nasamplovaných nástrojů

KONTAKT 6, SESSION GUITARIST ELECTRIC SUNBURST, SESSION GUITARIST STRUMMED ACOUSTIC 2, SESSION GUITARIST STRUMMED ACOUSTIC, UNA CORDA, THE GRANDEUR, THE MAVERICK, THE GIANT, THE GENTLEMAN, ALICIA'S KEYS, RETRO MACHINES MK2, VINTAGE ORGANS, DISCOVERY SERIES: MIDDLE EAST, DISCOVERY SERIES: BALINESE GAMELAN, DISCOVERY SERIES: WEST AFRICA, DISCOVERY SERIES: INDIA, DISCOVERY SERIES: CUBA, SESSION STRINGS PRO 2, SESSION HORNS PRO, GEORGE DUKE SOUL TREASURES, SCARBEE MARK I, SCARBEE A-200, SCARBEE CLAVINET/PIANET, SCARBEE RICKENBACKER BASS, SCARBEE MM-BASS, SCARBEE MM-BASS AMPED, SCARBEE JAY-BASS, SCARBEE PRE-BASS, SCARBEE PRE-BASS AMPED, SCARBEE FUNK GUITARIST.

12 bicích a perkusních instrumentů

BATTERY 4, DAMAGE, POLYPLEX, DRUMLAB, STUDIO DRUMMER, ABBEY ROAD | MODERN DRUMMER, ABBEY ROAD | 50S DRUMMER, ABBEY ROAD | 60S DRUMMER, ABBEY ROAD | 70S DRUMMER, ABBEY ROAD | 80S DRUMMER, ABBEY ROAD | VINTAGE DRUMMER, MASCHINE DRUM SELECTION.

28 efektů

GUITAR RIG 5 PRO, MOD PACK – PHASIS, MOD PACK – CHORAL, MOD PACK – FLAIR, CRUSH PACK – BITE, CRUSH PACK – FREAK, CRUSH PACK – DIRT, THE FINGER, THE MOUTH, MOLEKULAR, RAMMFIRE, SOLID EQ, SOLID BUS COMP, SOLID DYNAMICS, VC 160, VC 2A, VC 76, VARI COMP, ENHANCED EQ, PASSIVE EQ, RC 24, RC 48, SUPERCHARGER GT, REPLIKA XT, DRIVER, TRANSIENT MASTER, TRAKTOR’S 12, REFLEKTOR.

20 expansionů

TRUE SCHOOL, VELVET LOUNGE, DEEP MATTER, HALCYON SKY, LUCID MISSION, NEON DRIVE, QUEENSBRIDGE STORY, MOLTEN VEIL, ELASTIC THUMP, LONDON GRIT, DROP SQUAD, PLATINUM BOUNCE, LAZER DICE, MARBLE RIMS, CARIBBEAN CURRENT, ASTRAL FLUTTER, CAVERN FLOOR, GOLDEN KINGDOM, BYTE RIOT, DECODED FORMS.

45 000 zvuků

Komplete 12 Ultimate je větší, než kdy dříve. Hledání zvuků ale nebylo nikdy rychlejší.

Jednoduchá instalace i updaty

Pokud si vyberete krabicovou verzi Komplete 12, všechny vaše nástroje, efekty a další obsah najdete na přibalením HDD. Pomocí aplikace Native Access pak můžete svoji knihiovnu držet aktualizovanou na jeden klik.

Najděte svůj zvuk pomocí Komplete Kontrol

Ve 45 000 zvucích není snadné se orientovat. Proto je Komplete 12 Ultimate dodáván s KOMPLETE KONTROL - praktickým plug-inem, který usnadňuje prohlížení všech vašich nástrojů a efektů, ať již pomocí hardwaru NI nebo myši a klávesnice.

Vytisknout