Nový HW od Pioneeru - Sampler TORAIZ SP-16

 To je on! TORAIZ SP-16 nebo-li nový kus hardwaru od Pioneeru. Plnohodnotný sampler a sequencer s neskutečným počtem vychytávek a propojením do klasického CDJ setupu. Co víc?

 

Pioneer vytasil první velký kus techniky ve své nabídce na živé hraní. Tento sampler a sequencer toho nabídne opravdu mnoho, mrkneme na hlavní funkce, o kterých víme již nyní:

Až 256 paternů pomocí 16-krokového sequenceru

Naloaduješ samply na jeden "pad" a ten pak můžeš v šestnáctikrokovém sequenceru modulovat a nastavovat průběh a parametry díky 6ti otočným knobům pod displayem. Takovýto patern můžeš uložit naprosto jednoduše pro pozdější použití.

7 palcový full-colour touch screen s detailními informacemi o samplech, mixu, efektech atd.

 

Krása! Vymakaný interface od browseru samplů až po selekci a úpravu efektů pro daný sample/projekt.

Multi colour perfomance pady s velocity citlivostí

Bez toho už snad sampler nemohl být, tlaková senzitivita na padech. Sample zní podle toho, jak moc udeříš do padu - od hlasitosti až po případný průběh automatické křivky efektu, nastavené na sensitivitu stisku.

8GB vnitřní flash paměti pro uložení samplů "do zařízení" a real-time processing

SP-16 přináší 16 voice polyphony, což ti umožní zahrát všech 16 samplů v jeden okamžik, což téměř nelze udělat, ale najdou se i mistři ve fingerdrummingu. Real-time processing využiješ primárně u live upravování samplu pomocí efektů během hraní, vše prohíbá ihned bez složitého ukládání nového samplu z původního atd. Co je důležité, k chodu nepotřebuješ absolutně notebook, sampler-sequencer je plně standalone. Umožňuje však připojení USB flash disku se svými vlastními projekty a samply nebo případnou zálohu z vnitřní paměti.

Analogové filtery z Prophet-6 syntháku od Dave Smith Instruments

Pioneer vsadil na jistotu a zakomponoval do SP-16ky analogové zbraně v podání 2 filterů špičkové kvality, které používá Dave Smith do svých produktů. Jeden Low pass a jeden High Pass s možností úpravy resonance pro pořádný wobble!

Pro DJ Link a MIDI clock

MIDI clock téměř povinnost, možnost zapojení rozsáhlých setupů na live performance a synchronizace do beatu přes midi kabely - klasika hardwarových strojů a propojení hardwaru s DAW!
SP-16 však nabídne i synchronizace do beat gridu k CDJ setupu, takže odpálené one shot samply můžou (a nemusí) být synchronizovány s beatem aktuálního master decku.

 

Předběžné informace odhalují zahájení prodeje od tohoto léta, budeme se na konci týdne snažit získat více informací přímo na výstavišti ve Frakfurtu, kde se koná každoroční výstava Musikmesse!

H/T PioneerDJ

Vytisknout