#PimpMyGear č. 4 - Technics DVS

Danny z DJTT našel a na foru podiskutoval s ruským designerem Andreiem projekt SL-1200 DVS. Andrei se rozhodl zabudovat malý pc rovnou do Téčka a tak trochu poupravovat i ovládání.

Na začátku roku se Andrei zmínil, že by rád svůj nápad doklepnul do konce a taky se do toho obul naplno a po první připomínkové verzi přinesl v plné palbě druhou. Výsledek je samostatně funkční DVS uvnitř gramofonu se zabudovaným displayem a s integrovaným ovládáním do tlačítek pro přepnutí rychlosti. Modifikátor nebo "shift" je použit delší stisk zapnutí a vypnutí, čímž přepíná funkčnost tlačítek mezi hotcue, beatjump a procházením složek songů. 

V níže přiloženém videu popisuje téměř všechny vlastnosti. (Andrei je z Ruska, takže šprechtí parusky, ale případně si zapni titulky pokud nerozumíš ;) )

Celá "řídící jednotka" je uvnitř displeje, který můžeš nasadit a odebrat i za chodu gramofonu bez vypínání. Když se tedy rozhodneš, že chceš hrát z obyč desky (2:16), odebereš display ze slotu a gramofon funguje jako každý jiný Téčko. Odkud bere songy? Vytvořil si vlastní program na analýzu a vytváření waveform pro jeho tracky i pro tvorbu hot cues. 

Klobouk dolů, pekelně výborná práce!

zdroj: DJTT

 

Vytisknout